Kim jest Wiktor Kowalski? Wygrał Szansę na Sukces, a teraz zadebiutuje na Festiwalu Opole 2022

2022-06-11 13:51
Wiktor Kowalski
Autor: AKPA Wiktora Kowalski - zwycięzca Szansy na Sukces 2022

Wiktor Kowalski to 30-latek, który brał udział w najpopularniejszych muzycznych programach telewizyjnych. Jest kariera zapowiada się błyskotliwie. Udział w „The Voice of Poland” oraz „Szansa na Sukces” to być może początek do wielkiej kariery. Czy Wiktor Kowalski zachwyci publiczność podczas Festiwalu w Opolu 2022?

Wiktor Kowalski to niezwykle uzdolniony muzyk, który swoim operowym głosem powoduje ciarki na skórze. Koncertował już z Justyną Steczkowską, a obecnie przygotowuje się do zaprezentowania swojego muzycznego talentu przed publicznością w Operze Leśnej. Kim jest Wiktor Kowalski? Co wiadomo o życiu i karierze Wiktora Kowalskiego – zwycięzcy programu „Szansa na Sukces”?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Festiwal Opole 2022 - kiedy i kto wystąpi? [DATA, GWIAZDY, PROGRAM, BILETY]

Wiktor Kowalski – kim jest?

Wiktor Kowalski to 30-latek pochodzący z Gnieździska w gminie Łopuszno. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Kielcach w klasie puzonu. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytety Muzycznego w Warszawie. Na tym jednak nie koniec. Wiktor Kowalski ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa Nauk Medycznych w Kielcach na kierunku Administracja Państwowa i Samorządowa oraz podyplomowe studia Master of Business Administration na Collegium Humanum w Warszawie. Studiował również dziennikarstwo i komunikację społeczną w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Swoje życie związał z Włocławkiem, gdzie mieszka i pracuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie jest specjalistą ds. pozyskiwania inwestorów i współpracy międzynarodowej. Prywatnie jest ojcem dwóch córek – Rozalii oraz Heleny.

Swój debiut telewizyjny miał w 12. Edycji programu „The Voice of Poland” (2021). Wiktor dotarł do półfinału, a jego trenerką była Justyna Steczkowska, z którą koncertował po zakończeniu telewizyjnego show.

Wiktor nie odpuścił kariery muzycznej i postanowił zaprezentować swoje wokalne umiejętności w programie „Szansa na Sukces” emitowanym w TVP2.

Wiktor Kowalski – Szansa na Sukces 2022

Muzyk operowy, Wiktor Kowalski, w każdym z odcinków piął się coraz wyżej pokonując muzycznych rywali, aż w końcu zasłużenie dotarł do ścisłego finału, w którym wykonał przebój Ireny Santor „Już nie ma dzikich plaż”. Wykonanie Wiktora najwyraźniej przypadło telewidzom do gustu, ponieważ to dzięki ich SMS-om wokalista z Włocławska zwyciężył w programie i dostał przepustkę do konkursu debiutów podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie SMS-y. Jestem zaszczycony - przyznał Wiktor Kowalski tuż po zakończeniu finałowego odcinka. - Jest mi niezmiernie miło, że będę mógł wziąć udział w 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Opolu, na który już teraz serdecznie zapraszam. Zaśpiewam najpiękniej jak potrafię. Wierzę, że to będzie dobry wieczór z państwem.

Opole 2022 – Wiktor Kowalski zaśpiewa w 59. Krajowym Festiwalu Piosenki

Wiktor Kowalski otrzymał swoją „szansę na sukces” i już 18 czerwca zaprezentuje się na scenie w Operze Leśnej. Festiwal Opole 2022 odbędzie się w dniach 17-20 czerwca 2022, a bilety dostępne są w sprzedaży. Pierwszy raz od kilku lat nie będzie obostrzeń związanych z COVID-19, więc zapowiada się szalona zabawa i moc atrakcji.

Sonda
Będziesz oglądać Festiwal Opole 2022?
Justyna Steczkowska szczerze o zwycięstwie Marty Burdynowicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze