Festiwal Opole 2022 - kiedy i kto wystąpi? [DATA, GWIAZDY, PROGRAM, BILETY]

2022-06-18 18:07
Festiwal Opole 2022 - kiedy i kto wystąpi? [DATA, GWIAZDY, PROGRAM, BILETY]
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER / EAST NEWS Festiwal Opole 2022 - kiedy i kto wystąpi? [DATA, GWIAZDY, PROGRAM, BILETY]

Kiedy jest Festiwal w Opolu 2022? Gdzie się odbędzie? Jak wygląda program Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu? Wiele pytań pojawiło się, jeśli chodzi o te wydarzenie, dlatego pędzimy i serwujemy najważniejsze odpowiedzi.

Spis treści

 1. Festiwal Opole 2022 - kiedy? [DATA]
 2. Festiwal Opole 2022 - kto wystąpi? [GWIAZDY]
 3. Festiwal Opole 2022 - BILETY

Festiwal Opole 2022 - kiedy i kto wystąpi? Data, gwiazdy, bilety, a nawet dokładny program Opole 2022, to kwestie, które najbardziej interesują internautów. Zainteresowane są również osoby, które chcą zobaczyć Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej na żywo z miejsc dla publiczności. Dokładna rozpiska przyda się natomiast osobom, które będą oglądać Festiwal Opole 2022 w TV. A wiele osób nie przegapi transmisji, ponieważ jest to jedno z największych muzycznych wydarzeń w naszym kraju. W 2022 roku odbędzie się już 59. raz. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu 2022 to chociażby koncert debiuty, który gromadzi przed telewizorami mnóstwo widzów. Każdy jest ciekawy nowych talentów, które już wkrótce mogą zawładnąć polską sceną. Na 18 czerwca zaplanowano koncerty: Premiery, jubileusz Justyny Steczkowskiej Dziewczyna szamana. Widzów czekają również dwa koncerty: 70-lecie TVP, Tych lat nie odda nikt oraz To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje. Czwartego dnia festiwalu królować będzie scena alternatywna.

Festiwal Opole 2022 - kiedy? Debiuty i Premiery są już znane!

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Festiwal Opole 2022 - kiedy? [DATA]

Kiedy jest festiwal w Opolu 2022? Jaka jest data Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu? Warto zapisać w kalendarzu, że muzyczne święto odbędzie się 17, 18, 19 i 20 czerwca. Koncerty mają miejsce tradycyjnie w tamtejszym Amfiteatrze.

Festiwal Opole 2022 - kto wystąpi? [GWIAZDY]

Kto wystąpi w Opolu 2022? Jak wygląda lista gwiazd Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2022? Wśród głównych gwiazd pojawi się Roksana Węgiel i Krystian Ochman, czyli reprezentant Polski w Eurowizji. Oboje wezmą udział w koncercie Premier.  Festiwal w Opolu 2022 to kilka dni z muzycznymi koncertami znanych polskich gwiazd. W drugiej połowie czerwca na deskach Amfiteatru pojawią się m.in.: Golec uOrkiestra, Natalia Zastępa, Maryla Rodowicz, Marek Piekarczyk, Piersi, , Sławomir, Helena Vondráčková, Zakopower. Oto podział koncertów w Opolu.

Festiwal Opole 2022 - koncerty 17 czerwca: Folkowe Opole (godz. 22:00)

 • Kto wystąpi? Golec uOrkiestra, Zakopower, Piersi i inni

 Festiwal Opole 2022 - koncerty 18 czerwca: Premiery (godz. 20:00)

Podczas drugiego dnia opolskiego festiwalu na scenie będziemy mieli okazję zobaczyć wokalistów rywalizujących ze sobą w konkursie Premiery. Uczestnicy rywalizują o nagrodę im. Karola Musioła przyznawaną przez publiczność w głosowaniu SMS oraz o nagrodę jury, w skład którego wejdą przedstawiciele wszystkich ośrodków regionalnych. W części konkursowej koncertu w opolskim amfiteatrze zaprezentuje  się 10 polskich wykonawców, których premierowe piosenki zostaną zakwalifikowane przez Radę Artystyczną.

 • NATALIA ZASTĘPA
 • SONIA MASELIK - Tylko tu
 • FILIP LATO - Lepiej mieć
 • STANISŁAWA CELIŃSKA - Przytul
 • MARIEN - Sama
 • WOJTEK CUGOWSKI - Znowu będziemy się śmiać
 • CHEMIA - Jednak jesteś
 • ANKA - Z każdą chwilą złą
 • BARTAS SZYMONIAK - Kochać naprawdę
 • KAROLINA LIZER - Czysta woda
 • SABINA SZEWCZYK - Arkadia

Festiwal Opole 2022 - koncerty 18 czerwca: Jubileusz Justyny Steczkowskiej (godz. 22:00)

Koncerty w Polsce 2022 - kto wystąpi? KALENDARZ, GWIAZDY, DATY, MIEJSCA

Festiwal Opole 2022 - koncerty 18 czerwca: Debiuty(godz. 23:00)

W koncercie 2022 roku weźmie udział dziesięcioro* Wykonawców, którzy jeszcze nigdy nie występowali na deskach opolskiego amfiteatru. Ta dziesiątka Debiutantów zostanie wyłoniona do finałowego koncertu w konkursie wg następującego klucz: sześcioro wskaże Rada Programowa KFPP, dwoje to zwycięzcy Szansy na Sukces, jeden wybrany zostanie spośród laureatów Festiwalu Zaczarowana Piosenka oraz jednego wytypuje Miasto Opole

 • KAJA GNIECIOSZEK - Głowa do góry 
 • MARIE - Babyhands 
 • MAGDALENA MEG KRZEMIEŃ - Od dzisiaj
 • ZMIESZANI - Na wspak
 • BASIA GĄSIENICA GIEWONT - Nie będę
 • ANNA HNATOWICZ – „Naucz mnie żyć od nowa
 • AMELIA DUBANOWSKA - Ortygia, laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, 
 • FRANCISZEK BARNOWSKI - laureat Szansy na sukces
 • SSKJEGG - Odżyję, laureaci konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, 
 • Laureat Szansy na sukces - laureat wyłoniony podczas finału dnia 22.05.2022 

Festiwal Opole 2022 - koncerty 19 czerwca: 70 lat Telewizji (godz. 20:00)

 • Kto wystąpi? Helena Vonrackova, Maryla Rodowicz i inni. 

Festiwal Opole 2022 - koncerty 19 czerwca: To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje (godz. 22:00)

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w tym roku odbędzie się w ostatni weekend przed wakacjami i dwa dni przed pierwszym dniem kalendarzowego lata. To znakomita okazja by przypomnieć zarówno energetyczne jak i  i sentymentalne piosenki, wprowadzające w letni, wakacyjny nastrój. 

Festiwal Opole 2022 - koncerty 19 czerwca: Scena Alternatywna (godz. 20:00)

 • Wystąpią wykonawcy, których łączy to, że swoją twórczością kreują alternatywę dla mainstreamu, a ich muzykę niejednokrotnie określa się mianem ambitnej lub niszowej. Koncert składać się będzie z dwóch części, w których artyści zaprezentują się w różnych gatunkach i stylach muzycznych.
Sonda
Czy będziesz oglądać Festiwal w Opolu?

Festiwal Opole 2022 - BILETY

Gdzie i po ile kupić bilety na Festiwal Opole 2022? Wejściówki można kupować poprzez stronę internetową www.bilety.tvp.pl. Sprzedaż biletów MEET&GREET na spotkania z wybranymi artystami rozpocznie się w terminie późniejszym, o czym organizator będzie informować na bieżąco stronie internetowej z wejściówkami.

Na scenie w Opolu pojawi się m.in. Filip Lato, który niedawno odwiedził Radio ESKA.

Posłuchajcie, co mówi o swoim nowym singlu!

Listen to "Filip Lato udowadnia, że lepiej mieć!" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze