Pogoda długoterminowa na grudzień 2022 - czekają nas białe święta! Jaki będzie grudzień?

2022-11-23 11:01
Śnieg w lesie
Autor: Pixabay

Prognoza pogody na grudzień 2022 wskazuje, że będziemy mieć doczynienia ze sporymi zmianami waruków atmosferycznych. Powinniśmy przygotować się na spore ochłodzenie oraz burze. Dla miłośników białego puchu mamy dobrą wiadomość - czekają nas białe święta!

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2022 wskazuje, że ostatni miesiąc tego roku przyniesie nam nie tylko opady śniegu, ale także burze i spore zmiany temperatur. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił modele pogodowe na najbliższe tygodnie. Pokazują one, jakie są obecnie prognozy pogody na grudzień 2022. Choć średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020, to według prognoz czeka nas spore ochłodzenie. W związku z tym rachunki za ogrzewanie mogą znacząco wzrosnąć. Powinniśmy przygotować się również na burze oraz częste zmiany warunków atmosferycznych.

Pogoda na sylwestra 2023/23 - jaka będzie? Spadnie śnieg?

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Prognoza pogody na grudzień 2022

Prognoza pogody na zimę 2022/23 wskazuje, że grudzień będzie mroźny. Sporo wskazuje na to, że czekają nas białe święta. Średnie temperatury i sumy opadów nie będą odbiegały od normy wieloletniej. W wielu miejscach wystąpią gęste mgły.

Czy w ferie 2023 będzie śnieg? Jaka pogoda w ferie zimowe?

Pogoda - święta 2022

Temperatura powietrza, już pod koniec listopada, spadnie do 0 st. C. Na początku grudnia termometry będą pokazywać podobne wartości, jednak kolejne dni tego miesiąca mogą przynieść znaczne ochłodzenie. Momentami temperatura może wynieść nawet -7 st. C. W okolicy świąt może wystąpić dwucyfrowy mróz. Jednak przez przeważającą część ostatniego miesiąca w roku termometry będą wskazywać od około -3°C do 3°C. Najwięcej opadów śniegu zostanie odnotowanych w górach i na obszarach podgórskich. Jednak, choć śniegu będzie niewiele, pozostałe części kraju również pokryje biały puch.

Sonda
Jesienią i zimą tęsknisz za latem?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze