Śnieg w lesie

i

Autor: Pixabay

Pogoda długoterminowa na grudzień 2022 - czekają nas białe święta! Jaki będzie grudzień?

2022-11-23 11:01

Prognoza pogody na grudzień 2022 wskazuje, że będziemy mieć doczynienia ze sporymi zmianami waruków atmosferycznych. Powinniśmy przygotować się na spore ochłodzenie oraz burze. Dla miłośników białego puchu mamy dobrą wiadomość - czekają nas białe święta!

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2022 wskazuje, że ostatni miesiąc tego roku przyniesie nam nie tylko opady śniegu, ale także burze i spore zmiany temperatur. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił modele pogodowe na najbliższe tygodnie. Pokazują one, jakie są obecnie prognozy pogody na grudzień 2022. Choć średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020, to według prognoz czeka nas spore ochłodzenie. W związku z tym rachunki za ogrzewanie mogą znacząco wzrosnąć. Powinniśmy przygotować się również na burze oraz częste zmiany warunków atmosferycznych.

Pogoda na sylwestra 2023/23 - jaka będzie? Spadnie śnieg?

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Prognoza pogody na grudzień 2022

Prognoza pogody na zimę 2022/23 wskazuje, że grudzień będzie mroźny. Sporo wskazuje na to, że czekają nas białe święta. Średnie temperatury i sumy opadów nie będą odbiegały od normy wieloletniej. W wielu miejscach wystąpią gęste mgły.

Czy w ferie 2023 będzie śnieg? Jaka pogoda w ferie zimowe?

Pogoda - święta 2022

Temperatura powietrza, już pod koniec listopada, spadnie do 0 st. C. Na początku grudnia termometry będą pokazywać podobne wartości, jednak kolejne dni tego miesiąca mogą przynieść znaczne ochłodzenie. Momentami temperatura może wynieść nawet -7 st. C. W okolicy świąt może wystąpić dwucyfrowy mróz. Jednak przez przeważającą część ostatniego miesiąca w roku termometry będą wskazywać od około -3°C do 3°C. Najwięcej opadów śniegu zostanie odnotowanych w górach i na obszarach podgórskich. Jednak, choć śniegu będzie niewiele, pozostałe części kraju również pokryje biały puch.

Sonda
Jesienią i zimą tęsknisz za latem?