Pusta klasa w szkole

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Kiedy zamkną szkoły 2021? Ta odpowiedź nie pozostawia wątpliwości!

2021-11-23 17:45

Nauka zdalna, a dokładniej jej powrót, od miesięcy budzi wielkie emocje. Uczniowie zastanawiają się, na ile możliwe jest zawieszenie zajęć stacjonarnych i przejście na tryb zdalny we wszystkich szkołach. Tym bardziej, że liczba placówek, które decydują się na takie rozwiązanie, stale rośnie. Kiedy i czy w ogóle zamkną szkoły? Co wiadomo?

Kiedy zamkną szkoły? To pytanie zadaje sobie coraz więcej uczniów, a w szczególności ci, którzy marzą o przejściu na naukę zdalną. Nic dziwnego, że temat ten powraca jak bumerang. Tym bardziej, że sytuacja epidemiologiczna wciąż jest dynamiczna i jak można zauważyć z danych publikowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, coraz więcej szkół podstawowych i ponadpodstawowych decyduje się na tryb mieszany bądź właśnie zdalny. Czy można to odczytywać jako sygnał powrotu do nauki zdalnej dla wszystkich szkół? Odpowiedź na to pytanie bardzo mocno interesuje dzieci i młodzież, a także ich rodziców. Stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki nie budzi żadnych wątpliwości! Minister edukacji po raz kolejny wypowiedział się na temat zamknięcia placówek i przedstawił plany rządu.

Sonda
Lekcje zdalne - czy chcesz żeby wróciły?

Kiedy zamkną szkoły 2021? 

Czy szkoły zostaną zamknięte? Te słowa ministra edukacji nie pozostawiają złudzeń. Ministerstwo nie ma w planach ponownego zawieszania zajęć stacjonarnych w szkołach. Taki komunikat przekazał sam szef MEIN, Przemysław Czarnek, podczas rozmowy z radiową Jedynką.

Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny [w szkołach] poza tymi przypadkami na kilka czy kilkanaście dni, kiedy dyrektor wraz z sanepidem stwierdzą, że jest taka konieczność - powiedział.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?