Kiedy zaczyna się rok akademicki 2022? Kiedy studenci zaczynają zajęcia na uczelniach?

2022-08-11 13:11
Studia
Autor: Pixabay

Wakacje trwają w najlepsze. Studenci tradycyjnie mogą liczyć na więcej wolnego niż ich koledzy i koleżanki. Rok akademicki 2022 zbliża się jednak wielkimi krokami. Sprawdźcie, kiedy rozpoczynają się zajęcia na uczelniach wyższych.

Rok akademicki 2022/23 zbliża się wielkimi krokami. Dla absolwentów szkół ponadpodstawowych to zdecydowanie jedno z najbardziej przełomowych wydarzeń w życiu. Wyniki matur 2022 okazały się pozytywnym zaskoczeniem. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, egzaminy maturalne w sumie zdało 78,2% wszystkich zdających. 15,5% maturzystów otrzymało natomiast prawo do poprawki, która odbędzie się 23 sierpnia. Wielu absolwentów, którzy zdali maturę w pierwszym terminie, zdecydowało się na kontynuację nauki na uczelniach wyższych. W przeciwieństwie do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych studenci mogą liczyć na nieco dłuższe wakacje. Sprawdźcie, kiedy dokładnie rozpoczyna się nowy rok akademicki.

Studia 2022: kiedy rozpoczęcie roku akademickiego? Kiedy zaczynają się studia?

Doda oszukana przez ekipę i fanów. Mocno ją zawiedli!

Rok akademicki - od kiedy do kiedy? 

Podczas gdy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wracają do szkół we wrześniu, studenci - zarówno ci kontynuujący naukę na uczelniach wyższych oraz ci dopiero ją rozpoczynający - mogą liczyć na dodatkowy miesiąc wolnego. Zgodnie z harmonogramem rok akademicki 2022/23, zwany też rokiem studenckim, rozpoczyna się dokładnie 1 października. Warto mieć na uwadze, że w tym roku 1 października wypada w sobotę. W związku z tym studenci przekroczą mury uczelni w poniedziałek 3 października.

Sonda
Wybierasz się na studia po maturze?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze