Kiedy zaczyna się przerwa wielkanocna w szkołach Pierwsza taka szansa na odpoczynek!

i

Autor: CANVA

Kiedy zaczyna się przerwa wielkanocna w szkołach? Pierwsza taka szansa na odpoczynek!

2023-03-11 11:49

Wielkanoc jest nie tylko jednym z najbardziej istotnych świąt, ale także doskonałą okazją dla uczniów na odpoczynek od codziennych obowiązków szkolnych. To pierwsza taka szansa w letnim semestrze. Kiedy dokładnie rozpocznie się wolne? Do kiedy potrwa? Mamy dla Was najważniejsze informacje na ten temat!

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt, które obchodzi się w tradycji katolickiej. To nie tylko czas spędzony w gronie najbliższej rodziny. Dla uczniów i studentów oznacza również wolne od zajęć w szkołach i na uczelniach. W przeciwieństwie do Bożego Narodzenia nie ma ona stałej daty, jest ruchoma. W praktyce oznacza to, że w każdym roku wypada kiedy indziej, waha się to jednak pomiędzy 22 marca, a 25 kwietnia. Dla młodzieży mamy dobrą wiadomość! W 2023 mogą liczyć na odpoczynek nieco wcześniej, niż było w ubiegłym roku. Kiedy przerwa świąteczna? Szczegóły znajdziecie pod wideo!

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy rozpoczną się wakacje w 2023? Uczniów czeka dłuższy wypoczynek!

Shake Your Eska #29 | Jak stworzyć własny trend?

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna w szkołach?

Choć dla pracowników przerwa świąteczna nie jest długa, uczniowie mają się z czego cieszyć. Dla nich jest to prawie calutki tydzień wolnego! W tym roku zaczynają wcześniej niż w ubiegłym, bo już 6 kwietnia. Ostatnim dniem jest natomiast 11.04, powrót następuje dopiero w środę 12.04. Jest to jedna z ostatnich okazji na dłuższy odpoczynek. Następna wypada niecały miesiąc później - w majówkę.

ZOBACZ TAKŻE: Majówka 2023 - kiedy i jak wypada? W tym roku wyjątkowo korzystnie!

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna na uczelniach?

W przypadku uczelni data przerwy świątecznej wygląda nieco inaczej. W zależności od woli władz studenci rozpoczną wolne 6 lub 7 kwietnia. Potrwa - tak samo, jak w przypadku szkół - do środy 11 kwietnia.

Tradycje wielkanocne. Jak dobrze je znasz? [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z: