Kiedy spadnie śnieg 2019/20? Kiedy prawdziwa zima w Polsce? [DATA]

2019-12-28 16:27 RW
Kiedy spadnie śnieg 2019/2020? Kiedy prawdziwa zima w Polsce? [DATA]
Autor: Dariusz Bloch/Polska Press/East News Kiedy spadnie śnieg 2019/2020? Kiedy prawdziwa zima w Polsce? [DATA]

Kiedy spadnie śnieg? Kiedy opady śniegu w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i we Wrocławiu? Są tacy, którzy z niecierpliwością wyczekują ataku prawdziwej zimy. Jak się okazuje osoby te będą musiały uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przed nami kilkanaście dość ciepłych i pogodnych dni. Przekonajcie się sami i poznajcie datę opadów śniegu - na ESKA.pl

Kiedy spadnie śnieg 2019/2020? Wiele osób zastanawia się, kiedy zacznie się prawdziwa zima w Polsce. Długoterminowa prognoza pogody nie przewiduje nagłego ataku zimy. Tym bardziej biorąc pod uwagę sytuację, która ma miejsce obecnie. Na terenie całego kraju odnotowywane są bowiem dość wysokie, jak na tę porę roku, temperatury. Na tę chwilę o tym, że rozpoczęła się  już najzimniejsza pora roku przypominają wszystkim jedynie temperatury w nocy. Praktycznie we wszystkich miastach, w godzinach 22:00-5:00, termometry pokazują 0 do -4 stopni. Niestety, z dnia na dzień sytuacja się zmienia i wieczorami będzie coraz chłodniej. Oznacza to, że rano na drogach będzie bardzo ślisko, więc kierowcy muszą zachować jeszcze większą ostrożność. 

Kiedy spadnie śnieg 2019/2020? DATA

Kiedy spadnie śnieg w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu? Przelotne i słabe opady białego puchu spodziewane są dopiero 25 i 26 grudnia. Śnieg może być widoczny w górach. Zima w Polsce zaatakuje najprawdopodobniej dopiero po 10 stycznia 2020. W całej Polsce spodziewać możemy się wtedy obfitych opadów śniegu i temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. To dobra informacja dla uczniów z województw: lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego, którzy 13 stycznia zaczynają ferie zimowe. Po 17 stycznia sytuacja znów się odmieni i na niebie częściej pojawiać się będzie słońce. Meteorolodzy przewidują, że w lutym również nie ma co liczyć na większe opady śniegu, co oznacza, że zima 2019/2020 będzie łagodna!

Najnowsze