Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2019? Opady nie tak szybko!

2019-11-12 12:20 RW
Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2019? Opady nie tak szybko!
Autor: Piotr Korczak/REPORTER / EAST NEWS O takiej zimie w Gorzowie możemy tylko pomarzyć.

Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2019? Opady białego puchu w górach widoczne były już w październiku. Wiele osób prognozowało, że opady na nizinach to kwestia kilku tygodni. Jak wynika jednak z długoterminowej prognozy pogody na śnieg trzeba jeszcze poczekać. Pierwszego bałwana ulepicie w grudniu. Przekonajcie się sami sprawdzając szczegóły na ESKA.pl

Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2019? Data interesuje osoby, które nie chcą być zaskoczone przez zimę. Po rekordowo ciepłym październiku, w listopadzie nastąpiło gwałtowne ochłodzenie, więc wiele osób prognozowało rychłe opady białego puchu. Długoterminowa prognoza pogody na listopad jednoznacznie wskazywała, że śnieg spadnie we wszystkich największych miastach w naszym kraju. Opady spodziewane były w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Białymstoku, Suwałkach, Łodzi, Zamościu, Olsztynie czy Radomiu. Tymczasem, jak wynika z najnowszych przewidywań, na zimową aurę w pełni, w tym miesiącu nie ma co liczyć. Pewne jest jednak to, że mieszkańcy tych miast, którzy rano wyjeżdżają swoim samochodem będą musieli użyć skrobaczki do szyb. W nocy temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza, co oznacza, że uważać trzeba będzie również na drogach. Co więcej gęsta mgła sprawi, że widoczność będzie dużo słabsza, a śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuży odcinek drogi hamowania pojazdu. Nie czekajcie na pierwszy śnieg w Polsce, uniknijcie kolejek w serwisach wulkanizacyjnych i jak najszybciej wymieńcie opony na zimowe. Pamiętajcie też o tym, że ostrzeżenia wysyła Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz: Zima 2019/2020 - prognozy. Jaka będzie zima w Polsce? [POGODA]

Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2019 - data

Kiedy spadnie śnieg? Jak pokazuje długoterminowa prognoza pogody białego puchu należy się spodziewać dopiero w grudniu. Przewidywane terminy sprawdzicie poniżej:

  • Śnieg w Warszawie, Krakowie, Łodzi czy Gdańsku - okolice 22.12.2019
  • Śnieg we Wrocławiu i Zielonej Górze - okolice 27.12.2019
  • Śnieg w Karpaczu i Szklarskiej Porębie - okolice 10.12.2019
  • Śnieg w Zakopanem - okolice 7.12.2019
  • Śnieg w Olsztynie i Białymstoku - okolice 15.12.2019
Najnowsze