Zima 2019/2020 - prognozy. Jaka będzie zima w Polsce? [POGODA]

2019-11-23 11:16 MK
Zima
Autor: Mateusz Kuzniak/REPORTER

Choć za oknem możemy obserwować piękną, złotą jesień, to już najwyższy czas, by pomyśleć o zimie. Wszak, pogoda w tym roku wielokrotnie nas zaskoczyła i z pewnością jeszcze niejednokrotnie zaskoczy. Czy ostatnie miesiące 2019 oraz pierwsze miesiące 2020 roku będą równie ciepłe? A może wręcz przeciwnie - powinniśmy spodziewać się wysoce minusowych temperatur? Sprawdź na ESKA.pl, jakie są wstępne prognozy pogody na zimę 2019/2020.

Zima 2019/2020 - pogoda to jedna z najbardziej istotnych kwestii dotyczących tej pory roku. Mimo tego, że mamy dopiero październik, wiele osób poszukuje już informacji o tym, jakie są wstępne prognozy na najbliższe miesiące. Jest to w szczególności istotne o tyle, że rok 2019 przyniósł prawdziwie zmienne pogody. Wystarczy wspomnieć o tegorocznym lecie, które na przemian zaskakiwało niezwykle wysokimi temperaturami, a następnie sporym ochłodzeniem. Nie inaczej wyglądał również początek jesieni. Jak zatem zapowiada się zima? Czy na zewnątrz wciąż utrzymywać się będą dodatnie temperatury?

Posłuchaj, jakie są najlepsze domowe sposoby na ból gardła. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Zima 2019/2020 - prognoza pogody

Jak wiadomo, najbardziej dokładne pomiary pogodowe powstają na kilka dni przed konkretną datą. Niektórzy synoptycy próbują jednak przewidzieć, jak mogą wyglądać najbliższe miesiące na podstawie badań temperatury wód czy wartości ciśnienia atmosferycznego. Najnowsze doniesienia MetOffice mówią o tym, że zima 2019/2020 nie będzie należała do najostrzejszych. Wręcz przeciwnie, przebiegnie ona dość łagodnie. Wszystko za sprawą faktu, że do Europy docierać będzie wilgotne i ciepłe powietrze znad Atlantyku i regionu Morza Śródziemnego. Oczywiście, nie ominą nas charakterystyczne dla tej pory roku silne wiatry oraz intensywne opady śniegu. Będzie ich jednak niewiele.

Najnowsze