Kiedy spadnie dużo śniegu? Synoptycy przewidują mocne opady W TYCH dniach!

2022-11-20 13:12
Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognoza długoterminowa nie zostawia wątpliwości!
Autor: canva.com Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognoza długoterminowa nie zostawia wątpliwości!

Druga połowa listopada przyniosła zapowiadane przez synoptyków pierwsze opady śniegu. W piątek 18.11 biały puch poprószył właściwie w całym kraju. I choć opady okazały się być niewielkie, i tak ucieszyły wszystkich fanów białej zimy. Na kiedy prognozowane są te intensywne? Sprawdzamy prognozę pogody na najbliższe dni i tygodnie.

Spis treści

  1. Kiedy spadnie śnieg? 

Kiedy intensywne opady śniegu? Już w długoterminowych prognozach pogody na listopad synoptycy przewidywali, że druga połowa miesiąca przyniesie pierwszy w tym roku atak zimy. Tak też się stało. Po 15 listopada wskaźniki na termometrach zaczęły pokazywać niższe wartości, a piątek 18.11 przyniósł pierwsze w tym roku opady śniegu. Biały puch poprószył właściwie w całej Polsce, budząc pytania dotyczące nadejścia zimy z prawdziwego zdarzenia. Wszyscy wielbiciele mroźnej pory roku nie powinni narzekać, bo jak informują eksperci pogodowi, ostrzejszy powiew mrozu dopiero przed nami. Zimowa pogoda zostanie z nami przynajmniej tydzień, a kolejne dni będą obfitować w jeszcze większe ochłodzenie oraz silniejsze opady śniegu. Sprawdzamy, co czeka nas w ten weekend i w przyszłym tygodniu.

Mróz i śnieg Polsce 2022. Synoptycy nie mają wątpliwości i wskazują dokładny dzień!

Wystawa

Kiedy spadnie śnieg? 

W całej Polsce zrobiło się chłodno, a w niektórych regionach na wschodzie i południu kraju pojawił się nawet pierwsze, niewielkie opady śniegu. Jak podają synoptycy, w kolejnych dniach może być jeszcze zimniej. W niedzielę i poniedziałek właściwie w całym kraju wskaźniki na termometrach pokażą ujemne temperatury w dzień. W weekend czekają nas też zabielone krajobrazy za oknami. O pokrywie śnieżnej sięgającej chociażby kostek można jednak na ten moment zapomnieć. Najwięcej białego puchu przewidujemy w środę i czwartek (23-24 listopada). W prognozach na najbliższe dni na próżno szukać ocieplenia. Wszystko wskazuje na to, że zima dopiero się rozgości.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?

🎧 Chcesz się pośmiać? Włącz WKRĘTARKĘ!

Odpal dźwięk i posłuchaj, kogo Albert wkręcił tym razem :)

Listen to "Czyste powietrze. WKRĘTARKA" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze