Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognoza długoterminowa nie zostawia wątpliwości!

i

Autor: canva.com Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognoza długoterminowa nie zostawia wątpliwości!

Kiedy spadnie dużo śniegu? Synoptycy przewidują mocne opady W TYCH dniach!

2022-11-20 13:12

Druga połowa listopada przyniosła zapowiadane przez synoptyków pierwsze opady śniegu. W piątek 18.11 biały puch poprószył właściwie w całym kraju. I choć opady okazały się być niewielkie, i tak ucieszyły wszystkich fanów białej zimy. Na kiedy prognozowane są te intensywne? Sprawdzamy prognozę pogody na najbliższe dni i tygodnie.

Spis treści

  1. Kiedy spadnie śnieg? 

Kiedy intensywne opady śniegu? Już w długoterminowych prognozach pogody na listopad synoptycy przewidywali, że druga połowa miesiąca przyniesie pierwszy w tym roku atak zimy. Tak też się stało. Po 15 listopada wskaźniki na termometrach zaczęły pokazywać niższe wartości, a piątek 18.11 przyniósł pierwsze w tym roku opady śniegu. Biały puch poprószył właściwie w całej Polsce, budząc pytania dotyczące nadejścia zimy z prawdziwego zdarzenia. Wszyscy wielbiciele mroźnej pory roku nie powinni narzekać, bo jak informują eksperci pogodowi, ostrzejszy powiew mrozu dopiero przed nami. Zimowa pogoda zostanie z nami przynajmniej tydzień, a kolejne dni będą obfitować w jeszcze większe ochłodzenie oraz silniejsze opady śniegu. Sprawdzamy, co czeka nas w ten weekend i w przyszłym tygodniu.

Mróz i śnieg Polsce 2022. Synoptycy nie mają wątpliwości i wskazują dokładny dzień!

Wystawa

Kiedy spadnie śnieg? 

W całej Polsce zrobiło się chłodno, a w niektórych regionach na wschodzie i południu kraju pojawił się nawet pierwsze, niewielkie opady śniegu. Jak podają synoptycy, w kolejnych dniach może być jeszcze zimniej. W niedzielę i poniedziałek właściwie w całym kraju wskaźniki na termometrach pokażą ujemne temperatury w dzień. W weekend czekają nas też zabielone krajobrazy za oknami. O pokrywie śnieżnej sięgającej chociażby kostek można jednak na ten moment zapomnieć. Najwięcej białego puchu przewidujemy w środę i czwartek (23-24 listopada). W prognozach na najbliższe dni na próżno szukać ocieplenia. Wszystko wskazuje na to, że zima dopiero się rozgości.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?

? Chcesz się pośmiać? Włącz WKRĘTARKĘ!

Odpal dźwięk i posłuchaj, kogo Albert wkręcił tym razem :)

Listen to "Czyste powietrze. WKRĘTARKA" on Spreaker.