andrzejki

i

Autor: pixabay.com

Kiedy są Andrzejki 2022? Co to za święto i jak obchodzić?

2022-11-04 16:54

Andrzejki rokrocznie przypadają pod koniec listopada i najczęściej kojarzą się ze wspólną integracją, dobrą zabawą i wróżbami. Jak wypadają Andrzejki w 2022 roku? Co to za dzień? Przekonajcie się już teraz na ESKA.pl.

Kiedy Andrzejki 2022? To magiczny wieczór i przede wszystkim wyjątkowa okazja do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się grudniowym adwentem. Niektórzy wieczór wróżb nazywają również ostatkami. Przypomnijmy, że kościół katolicki nakazuje, by nie urządzać hucznych imprez w czasie trwania adwentu, więc jest to ostatni moment, by wspólnie ze swoimi znajomymi lub rodziną się wyszaleć. Dlatego wiele osób organizuje wtedy przyjęcia, a nawet przebiera się w stroje czarowników i czarownic. Obowiązkowym elementem święta są jednak wróżby miłosne. Kiedy w tym roku będzie okazja do przepowiedzenia swojej przyszłości? Kiedy są Andrzejki 2022? Odpowiadamy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Andrzejki 2022 - najlepsze wróżby andrzejkowe. Co wróżyć w nocy 29 listopada?

Dietetyczna PIZZA, FRYTKI I SUSHI [HIT] | ESKA XD - Fit vlog #60

Kiedy są Andrzejki 2022?

Andrzejki obchodzimy każdego roku o tej samej porze - czyli z 29 na 30 listopada. W tym roku będzie to noc z wtorku na środę. Wieczór wróżb odbywa się w wigilię świętego Andrzeja, a sama tradycja obchodów przywędrowała do Polski jeszcze w XVI wieku. Kiedyś uważano, że to właśnie tego dnia wychodzą na świat duchy, które pomagają w odprawianiu wróżb.

Andrzejki 2022 - Jak się obchodzi w Polsce?

Andrzejki to idealna okazja na zorganizowanie imprezy lub skromnej domówki w gronie znajomych. Najczęściej kojarzą się ze wspólnymi wróżbami. Lanie wosku przez dziurkę od klucza i czytanie z utworzonych figur przyszłości, to jedna z popularniejszych zabaw tego wieczoru. Tak samo, jak ustawianie butów przez cały pokój i przekłuwanie igłami serca z imionami. Kiedyś wróżby traktowano bardzo poważnie, ale dzisiejsze zabawy należy brać z przymrużeniem oka. Przepowiednie mogą jednak skłonić do refleksji nad przyszłością lub być swego rodzaju inspiracją.

Sonda
Zamierzasz obchodzić Andrzejki 2022?