Andrzejki 2022 - najlepsze wróżby andrzejkowe. Co wróżyć w nocy 29 listopada?

i

Autor: Pixabay

Andrzejki 2022 - najlepsze wróżby andrzejkowe. Co wróżyć w nocy 29 listopada?

2022-10-27 12:20

Andrzejki odbywają się w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię imienin Andrzeja. To oznacza tylko jedno. Nadchodzi wieczór wróżb i magii. To właśnie wtedy ludzie decydują się na to, aby wywróżyć swoją przyszłość, wziąć udział w pełnych emocji zabawach. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze wróżby andrzejkowe!

Tradycja andrzejkowa sięga wiele lat wstecz. Dla większości kojarzy się z zabawą organizowaną dla dzieci, jednak niekoniecznie musi tak być. Czasem dorośli też mogą spróbować oderwać się w ten sposób lub powrócić do przeszłości. Dobrym pomysłem jest zebranie przyjaciół, zapalenie świec i spędzenie wspólnego czasu próbując dowiedzieć się, jak będzie wyglądała przyszłość. Oczywiście, lepiej patrzeć na to z przymrużeniem oka. Istnieje wiele wróżb, które sprawdzą się idealnie podczas tej okazji. Część z nich prawdopodobnie skojarzy Wam się z dzieciństwem. Może warto dać im drugą szansę podczas świętowania Andrzejek 2022!

Andrzejki 2022 - data. Kiedy jest wieczór wróżb?

RAPOWE HITY ZAWODNIKÓW FAME MMA, POLSKI MrBEAST, DIETETYCZNA PIZZA, CYFROWE BLACHY | ESKA XD #060

Najlepsze wróżby Andrzejki 2022 - lanie wosku

Tę wróżbę zna prawdopodobnie każdy. Jest do niej potrzebny klucz z dziurką, świeczka oraz naczynie z wodą. Zabawa polega na stopieniu wosku i przelaniu go przez klucz do naczynia z zimną wodą. Cień, który wzór rzuci na ścianę będzie oznaczał, co Ci się przydarzy. Zwykle znaczenia są bardzo intuicyjne, aby samemu można było je odgadnąć.

Najlepsze wróżby Andrzejki 2022 - wróżba z butami

Buty są jedną z bardziej popularnych wróżb, do której potrzebne jest jedynie obuwie i towarzysz. Ściągacie po jednym bucie i na zmianę prowadzicie go do drzwi po podłodze. Osoba, której uda się pierwszej przejść przez drzwi, jako pierwsza weźmie ślub.

Najlepsze wróżby Andrzejki 2022 - wróżba z jabłkiem

Wróżba z jabłkiem jest bardzo ciekawa. Niezbędnymi do jej wykonania przedmiotami są jabłka oraz coś, czym można je obrać. Osoba, której uda się zdobyć jak najdłuższą obierkę, ma zagwarantowany najbardziej stabilny związek w przyszłości. Każdy uczestnik powinien rzucić obierkami za siebie, a z kształtów, które się z nich ułożą, dostanie wskazówkę dotyczącą miłości jego życia.

Pogoda długoterminowa na listopad 2022 - śnieg w prognozie! Jaki będzie listopad?

QUIZ. Święta w Polsce. Pamiętasz, którego dnia je obchodzimy?

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę: Święto Wojska Polskiego obchodzimy...

Najlepsze wróżby Andrzejki 2022 - płatki kwiatów

Ta wróżba jest idealna dla osób, które pragną dowiedzieć się, co czuje do nich osoba, którą sobie wybiorą. Do tej przepowiedni potrzebny jest jedynie kwiatek, na którym wykonuje się wyliczankę, zrywając kwiaty. To co wypadnie na ostatnim płatku jest odpowiedzią. Wyliczanka brzmi: kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje, w myśli, w mowie, w sercu, na ślubnym kobiercu.

Najlepsze wróżby Andrzejki 2022 - wróżba z sercem

Do tej zabawy potrzebujesz serca wyciętego z kartki, szpilki oraz długopisu. Następnie na kartce zapisujesz nazwy z wybranej kategorii. Mogą to być imiona, z których wywróżysz miłość swojego życia czy też zawody, aby dowiedzieć się, jaka kariera jest Ci pisana. Zamykasz oczy i wbijasz szpilkę w kartkę. Napis na którym ją umiejscowisz, jest Twoją przyszłością.

Sonda
Zamierzasz obchodzić Andrzejki 2022?