Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2022? Kiedy jest zmiana czasu? [DATA]

i

Autor: Jan GRACZYNSKI/East News Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2022? Kiedy jest zmiana czasu? [DATA]

Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2022? Kiedy jest zmiana czasu? [DATA]

2022-10-29 12:34

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2022 przed nami. Polacy, jak i pozostali mieszkańcy Europy od lat przestawiają wskazówki swoich zegarków dwa razy w roku - wiosną i jesienią. Miało się to jednak zmienić od 2018 roku, kiedy to Europejski Parlament oraz obywatele Starego Kontynentu zdecydowali, że zmiana czasu zostanie zniesiona. Tak się jednak nie stało i czeka nas jeszcze kilka lat z przesuwaniem wskazówek zegara.

Spis treści

  1. Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2022?
  2. Zmiana czasu na zimowy 2022 - w którą stronę?

Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2022? Kiedy jest zmiana czasu? Data przestawiania zegarków zawsze jest inna, więc nic dziwnego, że temat wzbudza ciekawość. Zmiana czasu na zimowy konieczna jest jeszcze przez kilka lat. Choć były próby jej likwidacji, to ostatecznie zegarki trzeba przesuwać przynajmniej do 2026 roku. Teoretycznie przestaniemy robić to dopiero w 2027. Zmiana czasu na zimowy 2022 będzie mieć duże konsekwencje. Już popołudniu będzie robić się ciemno, a co za tym idzie szybciej będziemy włączać światło. Słońce zajdzie szybciej, więc jednocześnie temperatura będzie niższa, co również ma związek z szybszym włączaniem ogrzewania. Eksperci nie mają wątpliwości, jaka będzie zima 2023 i co nas czeka pod względem pogodowym w nadchodzących miesiącach. 

Sara James oczarowała śpiewając hit The Weeknd! [ESKA Live]

Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2022?

Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2022? Zmiana zawsze następuje w ostatni weekend października. Tym razem zmiana czasu na zimowy nastąpi z 29 na 30 października 2022. Ciekawostką niech będzie fakt, że do połowy lat 90. zegarek przesuwało się w ostatnią niedzielę września. 

Zmiana czasu na zimowy 2022 - w którą stronę?

Zmiana czasu wymusza przesunięcie wskazówki z godziny 3:00 na 2:00. A co to oznacza? Zmiana czasu z letniego na zimowy powoduje, że dni będą coraz krótsze aż do 21 grudnia. Noc będzie dłuższa. W samochodach, ale również w telefonach komórkowych czy elektronicznych zegarkach z funkcją wifi, czas zmieni się automatycznie. Nie musicie się martwić, że budzik obudzi was o godzinę za późno i zaśpicie do pracy czy szkoły.

Mata spełnił marzenie... 7-letniej fanki! Wspólnie rapowali na jednej scenie

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?

Zmiana czasu sprawia, że masz kłopoty ze snem?

Włącz podcast i poznaj proste sposoby na walkę z bezsennością!

Listen to "Bezsenność – jak sobie z nią poradzić" on Spreaker.