Tłusty czwartek

i

Autor: Canva

Kiedy obchodzimy tłusty czwartek i ostatki 2023? Kiedy wypadają?

2023-02-09 13:19

W tym dniu rządzą pączki, faworki i donuty. Tłusty czwartek to dzień, w którym nie liczymy kalorii i oddajemy się w ręce słodkości. Zarówno święto pączka jak i ostatki są świętami ruchomymi i co roku wypadają w innym terminie. Kiedy w 2023 jest tłusty czwartek? Kiedy wypadają ostatki? Sprawdziliśmy.

Tłusty czwartek 2023 jest dniem szczególnie wyczekiwanym przez wszystkich miłośników słodkości. To wielkie święto łasuchów, podczas którego jemy słodkości niemal bez ograniczeń. Nawet osoby na diecie tego dnia robią sobie dyspensę i nie potrafią sobie odmówić tych przepysznych słodkości. Szczególnie, że zgodnie z przesądem ten, kto w ten dzień nie zje choć jednego pączka temu w nadchodzącym roku nie będzie sprzyjało szczęście i dobrobyt. Olbrzymie kolejki do popularnych cukierni i piekarni udowadniają, że wśród nas jest sporo łasuchów. Tłusty czwartek 2023 to najbardziej charakterystyczny i wyczekiwany moment karnawału. Święto pączka rozpoczyna jego ostatni tydzień.

Wielki Post 2023 - kalendarz. Kiedy Wielki Tydzień, Środa Popielcowa i Niedziela Palmowa?

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Tłusty czwartek 2023 - kiedy jest?

Święto wszystkich łasuchów przypada w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Ze względu na to, że Wielkanoc jest świętem ruchomym, tłusty czwartek może wypaść między 29 stycznia, a 4 marca. W tym roku zarówno pączkami jak i faworkami będziemy objadać się 16 lutego. To właśnie w tym dniu przypada tłusty czwartek 2023.

Zakończenie roku szkolnego 2022/23 - kiedy? Data ostatniego dnia szkoły

Ostatki 2023 - kiedy wypadają?

Ostatki 2023 są ostatnim dniem przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Tuż po ostatnim dniu karnawału katolicy oczekują na najważniejsze święto liturgiczne w roku, czyli Wielkanoc. Wypadają one zawsze we wtorek, przed Środą Popielcową. W tym roku ostatki 2023 będą 21 lutego.

Sonda
Który dzień świąt wielkanocnych jest Twoim ulubionym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE