Uczniowie

i

Autor: Adam Burakowski/REPORTER

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Kiedy wakacje?

2022-06-12 11:12

Nowy rok szkolny już za pasem. Zgodnie z zapowiedziami 1 września wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powrócą do swoich placówek. Wielu z nich z pewnością będzie poszukiwać informacji dotyczących końca roku szkolnego 2021/22. Na kiedy zaplanowano początek przyszłorocznych wakacji?

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Choć nowy rok szkolny zacznie się dopiero za kilka tygodni, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych coraz częściej poszukują informacji dotyczących zakończenia szkoły w przyszłym roku. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki dzieci i młodzież powrócą do placówek tak, jak planowano, czyli 1 września 2021 roku. Minister edukacji wraz z ministrem zdrowia zapewniają, że na ten moment nie ma przeciwskazań dotyczących odwieszenia zajęć stacjonarnych.

Wakacje to jednak najbardziej wyczekiwany czas przez wszystkich uczniów. Nie ma się co dziwić, że tak wielu z nich poszukuje już informacji dotyczących zakończenia roku szkolnego, który właściwie jeszcze się nie zaczął. Na kiedy zaplanowano koniec szkoły i uroczyste rozpoczęcie przyszłorocznych wakacji? Data jest już znana.

Sonda
Czy 178 dni to za dużo wolnego?

Kiedy koniec roku szkolnego 2022?

Tak jak niedawno informowaliśmy, w tym roku szkolnym uczniowie mogą liczyć na aż 178 dni wolnych od szkoły, kiedy pod uwagę weźmiemy zarówno weekendy, wakacje, ferie zimowe, przerwy świąteczne oraz dni ustawowo wolne od pracy i zajęć w szkole. Według opublikowanego kalendarza roku szkolnego 2021/22 oficjalne jego zakończenie zaplanowano na 25 czerwca 2022 roku. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?