Szkoła

i

Autor: Canva

Kiedy jest przerwa świąteczna 2022? Ile trwa wolne od szkoły?

2022-12-01 16:07

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Na nadejście świąt szczególnie mocno czekają wszyscy uczniowie, a to wszystko za sprawą związanego z tym wolnego od szkoły. Sprawdzamy, od kiedy do kiedy trwa przerwa świąteczna w 2022 roku. Dzieci i młodzież mogą liczyć na chwilę odpoczynku od zajęć dydaktycznych!

Spis treści

  1. Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest?
  2. Czy 24 grudnia jest wolny od pracy?

Przerwa świąteczna od szkoły to coś, na co z utęsknieniem czekają wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To nie tylko czas wielkiej radości i spotkań z bliskimi, ale również chwila odpoczynku od codziennych obowiązków. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą 25 i 26 grudnia są dniami wolnymi od pracy. Na więcej wypoczynku jak co roku mogą liczyć uczniowie. W kalendarzu roku szkolnego 2022/23 uwzględniono trwającą aż 10 dni, nie wykluczając weekendów, przerwę świąteczną od zajęć dydaktycznych. Sprawdziliśmy, kiedy dokładnie rozpoczyna się okres wolnego od szkoły i do kiedy trwa. Uczniowie powrócą do placówek dopiero w 2023 roku.

Pogoda na Boże Narodzenie 2022. Synoptycy nie mają wątpliwości. Będą białe święta?

Julia Żugaj vs. HITY 2000

Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest?

Zimowa przerwa świąteczna rozpoczyna się w tym roku na dzień przed Wigilią, 23 grudnia. Uczniowie powrócą do szkół dopiero 2 stycznia 2023 roku.

Czy 24 grudnia jest wolny od pracy?

Z pewnością wiele dorosłych osób będzie się zastanawiać, czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy. Niestety, jest to dzień roboczy, co oznacza, że tego dnia idziemy do pracy. W wielu przypadkach pracodawcy decydują się jednak na skrócenie godzin pracy.

Sonda
Gdzie wolisz spędzić święta Bożego Narodzenia?