Kiedy jest przerwa świąteczna 2022? Ile trwa wolne od szkoły?

2022-12-01 16:07
Szkoła
Autor: Canva

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Na nadejście świąt szczególnie mocno czekają wszyscy uczniowie, a to wszystko za sprawą związanego z tym wolnego od szkoły. Sprawdzamy, od kiedy do kiedy trwa przerwa świąteczna w 2022 roku. Dzieci i młodzież mogą liczyć na chwilę odpoczynku od zajęć dydaktycznych!

Spis treści

  1. Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest?
  2. Czy 24 grudnia jest wolny od pracy?

Przerwa świąteczna od szkoły to coś, na co z utęsknieniem czekają wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To nie tylko czas wielkiej radości i spotkań z bliskimi, ale również chwila odpoczynku od codziennych obowiązków. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą 25 i 26 grudnia są dniami wolnymi od pracy. Na więcej wypoczynku jak co roku mogą liczyć uczniowie. W kalendarzu roku szkolnego 2022/23 uwzględniono trwającą aż 10 dni, nie wykluczając weekendów, przerwę świąteczną od zajęć dydaktycznych. Sprawdziliśmy, kiedy dokładnie rozpoczyna się okres wolnego od szkoły i do kiedy trwa. Uczniowie powrócą do placówek dopiero w 2023 roku.

Pogoda na Boże Narodzenie 2022. Synoptycy nie mają wątpliwości. Będą białe święta?

Julia Żugaj vs. HITY 2000

Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest?

Zimowa przerwa świąteczna rozpoczyna się w tym roku na dzień przed Wigilią, 23 grudnia. Uczniowie powrócą do szkół dopiero 2 stycznia 2023 roku.

Czy 24 grudnia jest wolny od pracy?

Z pewnością wiele dorosłych osób będzie się zastanawiać, czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy. Niestety, jest to dzień roboczy, co oznacza, że tego dnia idziemy do pracy. W wielu przypadkach pracodawcy decydują się jednak na skrócenie godzin pracy.

Sonda
Gdzie wolisz spędzić święta Bożego Narodzenia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze