Przytulanie się

i

Autor: Canva

Kiedy jest dzień przytulania? Styczeń i czerwiec mają podobne święta!

2023-01-31 15:19

Dzień przytulania to wspaniała okazja, by wywołać uśmiech na twarzy kogoś z naszego bliskiego otoczenia poprzez okazanie mu czułości. Nierzadko zdarza się, że właśnie w tym dniu na ulicach stoją też osoby rozdające tzw. darmowe uściski. Kiedy dzień przytulania wypada w Polsce? W kalendarzu mowa o styczniu i czerwcu.

Dzień przytulania - kiedy wypada to wyjątkowe święto? Sprawdzamy! Kto z nas nie lubi być przytulany? Nieważne, czy to przez rodziców, przyjaciół, czy też ukochaną osobę. Przytulanie się wyzwala pozytywną energię i pozwala nam czuć się potrzebnymi i kochanymi. Nic dziwnego, że ten gest serdeczności doczekał się własnego święta. W kalendarzu znajdziemy nawet dwa dni dedykowane tej czynności - w styczniu i w czerwcu. To właśnie w tych miesiącach najczęściej organizowane są akcje tzw. "free hugs", które polegają na zachęcaniu obcych do przytulania się. Czasami wystarczy jeden zwykły uścisk, by poprawić komuś dzień i napełnić go pozytywną energią! Sprawdziliśmy, co różni te daty i kiedy dokładnie wypada dzień przytulania w styczniu, a kiedy w czerwcu. Zachęcamy do świętowania dwukrotnie! 

Matura 2023 będzie ŁATWIEJSZA! Minister edukacji ogłosił ważną decyzję

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Dzień przytulania - kiedy wypada?

Dzień przytulania gości w kalendarzu dwukrotnie. Różnica jest bardzo prosta - jeden z nich to Międzynarodowy Dzień Przytulania, natomiast drugi to Polski Dzień Przytulania. Ten pierwszy obchodzony jest dokładnie 21 stycznia, czyli w Dzień Babci. Z Polskim Dniem Przytulania mamy do czynienia 24 czerwca. Co ciekawe, święto to ustanowiono dopiero w... 2019 roku.

Sonda
Lubisz się przytulać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE