Kiedy będzie padać śnieg? Jest data drugiego uderzenia bestii ze wschodu!

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Kiedy będzie padać śnieg? Jest data drugiego uderzenia bestii ze wschodu!

PROGNOZA

Kiedy będzie padać śnieg? Jest data drugiego uderzenia bestii ze wschodu!

2023-11-21 8:09

Pierwsze opady śniegu sprawiły spore problemy. Szczególnie borykali się z nimi kierowcy, którzy nie zmienili opon na zimowych, a musieli pokonać górkę o wysokim poziomie nachylenia. W sieci pojawiły się filmiki zaparkowanych na poboczu pojazdów. A to dopiero początek, bo już teraz eksperci zapowiedzieli kolejną falę chłodu i białego puchu. Kiedy będzie padać śnieg? Data drugiego uderzenia prawdziwej zimy do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Kiedy będzie padać śnieg? DATA

Kiedy będzie padać śnieg? Po trzydniowych opadach śniegu w Warszawie, Białymstoku, Łodzi czy Białymstoku pojawiły się nieprzyjemne opady marznącego deszczu. Na ulicach zrobiło się mokro, ale rano przede wszystkim ślisko, więc kierowcy, którzy nie zmienili jeszcze opon powinno zrobić to jeszcze szybciej. Tym bardziej, że nadchodzi druga fala arktycznych mrozów. Ta oficjalnie została zapowiedziana przez europejskich ekspertów. Oprócz tego, patrząc na długoterminowe prognozy pogody, jasno wskazują, czy w święta Bożego Narodzenia będzie biało. Jak się okazuje w listopadzie nie będziemy mieć do czynienia z większymi opadami śniegu. Jedynie w górach zapowiadane są zamiecie śnieżne oraz temperatury w granicach -10 stopni Celsjusza w nocy. Na początku grudnia w centrum, na zachodzie, wschodzie oraz na północy spodziewane są przejaśnienia. Słońce pojawi się na niebie, ale na termometrach od 2 do -3 stopni Celsjusza w dzień i dużo mroźniej w nocy.

Kiedy będzie padać śnieg? DATA

Pierwsze opady śniegu na terenach nizinnych miały miejsce od 17 listopada. Drzewa, dachy i chodniki pokryły się białym puchem i tak było przez trzy dni. W ostatnich natomiast tygodniach sporo mówiło się o tym, że biały puch powróci na początku grudnia. Tak się jednak nie stanie i wyraźnie pokazują to najnowsze prognozy! Od 1 do 6 grudnia zapowiadane są przejaśnienia, ale również deszcz, który sprawi, że rano na drogach będzie ślisko. Prognozuje się, że opady śniegu nastąpią w okolicach 20 grudnia. Do tego czasu będziemy mieć do czynienia wyłącznie z mrozem w nocy i temperaturami od 2 do 7 stopni Celsjusza w dzień. Wiele wskazuje również ta to, iż przerwana zostanie passa świąt bez śniegu. 

Kolejne uderzenie śniegu w Polsce zapowiedziane jest na początek 2024 roku. Pierwsze dni stycznia mają być naprawdę zimowe w całej Polsce. Wtedy też pojawią się w głowie plany związane z feriami. Całościowo styczeń będzie bardzo śnieżny i mroźny. W nocy przymrozki sięgające nawet -15 stopni Celsjusza na południu i -12 stopni Celsjusza w centrum. 

Sonda
Czy chcesz śnieg w święta Bożego Narodzenia?