Do kiedy będzie śnieg w Polsce 2023? Czy będzie śnieg na święta?

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Do kiedy będzie śnieg w Polsce 2023? Czy będzie śnieg na święta?

PROGNOZA POGODY

Do kiedy będzie śnieg w Polsce 2023? Czy będzie śnieg na święta?

2023-11-17 10:32

Śnieg i mróz w połowie listopada 2023 zaskoczył wiele osób. Szczególnie kierowców, którzy wstrzymali się z wymianą ogumienia w samochodach mając nadzieję, że tegoroczna zima przyjdzie dopiero w połowie grudnia. Okazało się, że prognozy z wakacji były trafione. Do kiedy będzie śnieg w Polsce? Czy utrzyma się do świąt Bożego Narodzenia? Długoterminowa prognoza pogody do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Do kiedy będzie śnieg w Polsce 2023?
  2. Czy będzie śnieg na święta? Prognoza

Do kiedy będzie śnieg w Polsce 2023? Czy będzie śnieg na święta? To, jaka będzie zima 2023/2024 interesuje internautów z wielu powodów. Chociażby tych ekonomicznych. Im bardziej będzie zimno, tym zwiększy się zapotrzebowanie na surowce energetyczne, takie jak węgiel, gaz i ropa. A to oznacza, że będą one droższe. Meteorolodzy tak naprawdę na poważnie wzięli się za próbę odpowiedzi na to pytanie już latem. Początkowo twierdzili, że pierwszy śnieg spadnie w drugiej połowie listopada, ale później z tych zapowiedzi się wycofali. Modele pogodowe pokazywały zupełnie coś innego i mowa była o łagodnych opadach białego puchu w grudniu. Teraz jednak okazało się, że długoterminowe prognozy pogody zima 2023 publikowane w sierpniu doskonale się sprawdziły. Po obfitych opadach śniegu w górach w okolicach 10 listopada, tydzień później zima zaatakowała w Olsztynie, czy chociażby w Starachowicach. Śnieg spadnie także w centrum kraju, na Śląsku, a także w Małopolsce i oczywiście w górach.

Początek zimy w Polsce 2023/2024. To wtedy zima uderzy w Polskę! Wskazujemy dokładną datę

TOP 3 MIEJSCÓWKI NA RAJSKIE WAKACJE [ZERO ŚNIEGU] | ESKA XD - Radio Eska #39

Do kiedy będzie śnieg w Polsce 2023?

Śnieg w pierwszej kolejności spadł w górach, a po kilku dniach na terenach nizinnych. Od 17 listopada mieszkańcy niektórych miast zobaczyli pokryte białym puchem ulice, dachy i drzewa. Opady ustąpią 21 listopada i wtedy też po śniegu nie będzie już śladu. W całej Polsce praktycznie do końca miesiąca padać będzie deszcz, a na termometrach od 2 do 8 stopni Celsjusza w dzień i od 2 do -2 stopni Celsjusza w nocy. Opady białego puchu powrócą na początku grudnia.

Czy będzie śnieg na święta? Prognoza

Opady śniegu w połowie listopada 2023 dały ogromną nadzieję niektórym osobom na to, że Boże Narodzenie będzie białe. Długoterminowa prognoza pogody jasno pokazuje, że są na to duże szanse. Śnieg w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku spodziewany jest od 22 do 30 grudnia. Do tego dojdą minusowe temperatury, dzięki którym pokrywa śnieżna utrzyma się na powierzchni. Początek Nowego Roku bardzo mroźny i tegoroczna zima ma być chłodniejsza od tej rok temu.