Kiedy będzie ciepło? Kiedy upały? Pogoda długoterminowa nie jest optymistyczna

2019-07-12 9:00
Kiedy będzie ciepło? Kiedy upały? Pogoda długoterminowa nie jest optymistyczna
Autor: BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS Kiedy będzie ciepło? Kiedy upały? Pogoda długoterminowa nie jest optymistyczna

Wakacje trwają w najlepsze, ale nie dla wszystkich są one radosne. Wszystko za sprawą pogody, która krzyżuje plany. Największy smutek mają osoby, których urlop wypada akurat w tym kapryśnym pogodowo czasie. Po rekordowych upałach w naszym kraju temperatura gwałtownie spadła. Kiedy można liczyć na ocieplenie i powrót prawdziwego lata? Najnowsze prognozy podrzucamy na ESKA.pl

Kiedy będzie ciepło? Kiedy upały? Odpowiedzi na te dwa pytania interesują przede wszystkich uczniów, którzy spędzają wakacje w Polsce oraz osoby pracujące, które zaplanowały urlop w górach czy nad polskim morzem. Tego, kiedy będzie ciepło, dowiadujemy się za sprawą pogody długoterminowej. Najnowsza prognoza nie jest tak optymistyczna, jak miało to miejsce jeszcze na początku lipca. Okazuje się, że musimy uzbroić się w cierpliwość, bo w najbliższych dniach spodziewane są temperatury od 22-25 stopni Celsjusza i przelotne opady deszczu. 

Kiedy będzie ciepło? Długoterminowa prognoza

Prognoza pogody w lipcu zmienia się w bardzo szybkim tempie. Osoby, które zaplanowały urlop w naszym kraju na ten miesiąc, mogą mówić o dużym pechu. Po rekordowych upałach, jakie miały miejsce pod koniec czerwca, wydawało się, że świetna pogoda utrzyma się już na dłuższy czas. Tak się jednak nie stało i nad Polską pojawiło się chłodne powietrze. Front polarny sprawił, że temperatura w dzień spadła do 17 stopni Celsjusza (w nocy do 7), a na niebie dostrzec można było się sporo chmur z których padał deszcz. 

Jeśli chodzi o to, kiedy będzie ciepło, to znamy odpowiedź na to pytanie. W drugim tygodniu lipca spodziewane mieliśmy temperatury od 18-22 stopni Celsjusza oraz przelotne opady deszczu. W całej Polsce na pewno popada od 14 do 18 lipca. Wtedy jednak na termometrach nieco więcej stopni - od 23-27. Na powrót słonecznych dni i ogólnie - prawdziwego lata - można liczyć od 19 lipca 2019. Nie będą to jednak takie upały, jakie miały miejsce w czerwcu. Dobra, wakacyjna aura powinna utrzymać się do końca sierpnia.

/towideo.pl/embed/NjM2MTI=

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze