Kiedy będzie ciepło 2019? Kiedy lato w Polsce?

2019-05-10 11:22 RW
Kiedy będzie ciepło 2019? Kiedy lato w Polsce?
Autor: Marian Sadkowski/REPORTER / EAST NEWS Kiedy będzie ciepło 2019? Kiedy lato w Polsce?

Pogoda w Polsce znacznie się pogorszyła i po kilkunastu upalnych dniach wróciły niskie temperatury. Dodatkowo nad naszym krajem pojawiły się czarne chmury, z których często można się spodziewać opadów deszczu. Do kiedy to potrwa? Kiedy będzie ciepło w Polsce? Przekonajcie się już teraz, bo najnowsze przewidywania synoptyków podrzucamy na ESKA.pl!

Kiedy będzie ciepło? Zastanawiacie się, kiedy będzie lato w Polsce 2019? Prognoza pogody długoterminowa wyraźnie pokazuje, w którym terminie możemy się spodziewać znacznie wyższych temperatur. Niestety, po kilkunastu ciepłych dniach pod koniec kwietnia i na początku maja, do naszego kraju wróciło załamanie pogodowe. We wszystkich regionach Polski termometr pokazał ledwo ponad 10 stopni. Wieczorem, w niektórych miejscach, było nawet poniżej zera stopni Celsjusza!

Zobacz: Pogoda na MAJ 2019: Warszawa, Mazury, Zakopane, Sopot. Jaka pogoda w maju w Polsce?

Kiedy będzie ciepło? Kiedy lato 2019?

Deszcz, silny wiatr i niskie temperatury - to obraz pogody w naszym kraju w pierwszej połowie maja 2019. Najbardziej zniecierpliwieni mocnych i gorących promieni słońca zastanawiają się, kiedy będzie ciepło. Zgodnie z tym, co pokazuje długoterminowa prognoza pogody, musicie uzbroić się w cierpliwość. Na dobre pogoda w Polsce poprawi się utrzyma w naszym kraju dopiero od połowy czerwca 2019. Nie oznacza to jednak, że do tego czasu będziemy mieć w kraju niskie temperatury. 

Do 14 czerwca 2019 po ciepłych - dwóch, trzech, maksymalnie czterech dniach - trzeba się spodziewać chwilowego pogorszenia pogody i teoretycznie niskich - nieletnich - temperatur. Od 12 do 20 stopni w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu. Najszybciej lato w Polsce nastąpi w województwie dolnośląskim. We Wrocławiu już od pierwszych dni czerwca można liczyć na 24 stopnie Celsjusza w cieniu! 

Najnowsze