Brenda Lee

i

Autor: YouTube/Brenda Lee

GWIAZDY

Każdy zna ten świąteczny hit. Nie uwierzycie, ile wykonująca go artystka miała lat, gdy go nagrała!

2023-11-21 15:49

Jako że mamy koniec listopada, w naszych głośnikach coraz częściej rozbrzmiewają świąteczne hity. Jednym z najbardziej ponadczasowych klasyków jest bez wątpienia "Rockin' Around the Christmas Tree", w oryginale wykonywany przez piosenkarkę Brendę Lee. Nie uwierzycie, ile gwiazda miała, gdy go nagrała!

"Rockin' Around the Christmas Tree" jest jedną z najbardziej znanych i uwielbianych piosenek świątecznych. Już od listopada, gdy Mariah Carey ogłosi, że "IT'S TIME", Polacy (i nie tylko!) zasłuchują się w nastrajających ich pozytywnie i przygotowujących do nadejścia Bożego Narodzenia klasykach muzycznych. Jak wynika z najnowszych raportów serwisu streamingowego Spotify, zainteresowanie specjalnie stworzoną na te potrzeby playlistą "Idą Święta!" wzrosło o kilkaset procent! "Rockin' Around the Christmas Tree" śpiewane w oryginale przez amerykańską supergwiazdę lat 60. Brendę Lee przywodzi na myśl skojarzenia ze starymi czasami. Tym bardziej szokujący wydaje się fakt, iż piosenkarka nagrała swój świąteczny utwór, będąc jeszcze... nastolatką. Nie uwierzycie, ile miała lat!

Świąteczny klimat w listopadzie? Polacy zaczęli już słuchać zimowych przebojów!

Brenda Lee - "Rockin' Around the Christmas Tree"

Piosenka napisana przez Johnny'ego Marksa, autora wielu świątecznych klasyków, została wydana, gdy Brenda Lee miała zaledwie... 13 lat. W ubiegłym roku utwór „Rockin' Around the Christmas Tree” był drugą najczęściej odtwarzaną piosenką bożonarodzeniową z imponującą liczbą 240 milionami odtworzeń. Niedawno pokryła się też pięciokrotną platyną. Teraz po raz pierwszy w historii Lee stworzył oficjalny teledysk do tej piosenki. Spodziewaliście się, że ten utwór śpiewa tak młoda dziewczyna?

Piosenki świąteczne - zgadnij rok wydania! QUIZ

Pytanie 1 z 11
W którym roku wydano Last Christmas?