Kartkówka z wiedzy ogólnej o PRL. 21 trudnych pytań o życiu za komuny!

i

Autor: canva Kartkówka z wiedzy ogólnej o PRL. 21 trudnych pytań o życiu za komuny!

TEST WIEDZY

Kartkówka z wiedzy ogólnej o PRL. 21 trudnych pytań o życiu za komuny!

2024-07-11 14:09

Kartkówka z wiedzy ogólnej o PRL przypomni stare czasy i pokaże, jak dobrze pamiętacie życie za komuny. Starsi przyznają rację, że mimo ogromnych trudności, takich jak propaganda, cenzura, ograniczenia w podróżowaniu czy szara strefa, ludzie potrafili odnaleźć radość życia. Organizowano przyjęcia w domach, oglądano wspólnie filmy, a dzieci bawiły się na podwórkach. W bardzo trudnych czasach ogromną rolę odgrywała solidarność i wzajemna pomoc. Z jednej strony był to czas represji i ograniczeń, a z drugiej strony dla wielu osób stanowił okres młodości i nostalgii. Ile wiecie o czasach PRL? Quiz, który przygotowaliśmy specjalnie dla Was wyraźnie to pokaże!

Kartkówka z wiedzy ogólnej o PRL do najłatwiejszych nie należy. Młodzi raczej nie zdobędą 21 punktów, ale ostatecznie nie wątpimy w Waszą wiedzę mając nadzieję, że znacie wszystkie odpowiedzi. Nowy QUIZ PRL z wiedzy ogólnej również osobom, które żyły za komuny może sprawić sporo problemów. Choć niewątpliwie ten quiz PRL świetnie przypomni tamte czasy. Życie wtedy było diametralnie inne od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni dzisiaj. Codziennie brakowało wielu dóbr, w sklepach były długie kolejki, a dookoła występowała propaganda. Co więcej, aby zdobyć podstawowe produkty, takie jak mięso, cukier, chleb czy masło, należało posiadać kartki żywnościowe. Po co był ten system? Wprowadzono go w celu racjonowania dostępnych dóbr, których najczęściej nie wystarczało. Nasza kartkówka z PRL zawiera trudne pytania, więc spróbujcie swoich sił już teraz!

QUIZ. 100 pytań ze wszystkiego. Mniej niż 19 błędów, jesteś chodzącą encyklopedią!

Pomniki gwiazd PRL cz. 2. Niezapomniani

Kartkówka z wiedzy ogólnej o PRL. 21 trudnych pytań o życiu za komuny!

Pytanie 1 z 21
1. Jakie wydarzenie miało miejsce 13 grudnia 1981 roku?
The Rolling Stones odwiedzili PRL dzięki Gomułce? Metallica po bójce wyrzuca gitarzystę! ROCKOWE KALENDARIUM, 8-14 kwietnia