Jurek Owsiak

i

Autor: East News / Artur Zawadzki/REPORTER

Jurek Owsiak 2023 - wiek, wzrost, dzieci, samochody, charakterystyka, żona, Insta

2023-01-27 14:36

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć wam postać charyzmatycznego lidera Jurka Owsiaka, bez którego popularna fundacja najprawdopodobniej nie istniałby. Kim jest pomysłodawca WOŚP i co o nim wiemy? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie poniżej!

Jurek Owsiak - wiek, wzrost, dzieci, kontakt, charakterystyka, żona, Facebook, Instagram, YouTube. Kim jest pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i co powinniśmy wiedzieć na jego temat. Jako że 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 zbliża się wielkimi krokami postanowiliśmy przybliżyć wam postać lidera słynnej fundacji, bez którego akcja ta prawdopodobnie nie istniałaby do dnia dzisiejszego. Jurek Owsiak przygodę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zaczął bardzo spontanicznie. Początkowo, jako radiowiec zbierał datki od słuchaczy, które następnie przekazywał na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca.

WOŚP - ile zebrano 2023? Ile pieniędzy i jaka kwota jest na koncie Wielkiej Orkiestry?

Nazwę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pierwszy raz mogliśmy usłyszeć w programie Róbta co chceta w TVP w 1991 roku. Uroczysty finał zaistniałej w tamtym czasie zbiórki miał miejsce dla lata później w 1993 roku i jakoś na przełomie marca fundacja została oficjalnie zarejestrowana, a finał WOŚP stał się tradycją w polskiej kulturze. Kim jest Jurek Owsiak i co wiemy o jego życiu? Poniżej zamieściliśmy wszystkie najważniejsze, a tym samym najciekawsze informacje o liderze słynnej fundacji, która w Polsce działa już od wielu lat.

Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?

Jurek Owsiak - wiek 

Jurek Owsiak urodził się w Gdańsku w 1953 roku, a więc obecnie ma 70 lat.

Jurek Owsiak - samochody

Jurek Owsiak widziany był w styczniu 2022, gdy wsiadał do auta marki Land Rover.

Jurek Owsiak - wzrost 

W sieci nie ma żadnych informacji na temat dokładnego wzrostu Jurka Owsiaka. 

Jurek Owsiak - dzieci

Jurek Owsiak ma dwójkę dzieci. Jest kochanym i dumnym tatą dwóch wspaniałych córek, Oli i Ewy.

Jurek Owsiak - kontakt

Jurek Owsiak jest osobą publiczną, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że wiele osób szuka do niego kontaktu. Najszybsza i najlepsza droga do skontaktowania się z pomysłodawcą WOŚP jest jego fanpage na Facebooku.

Jurek Owsiak - charakterystyka

Charakterystyka Jurka Owsiaka jest imponująca i niekończąca się. Dla wielu Polaków jest on bohaterem. Osobą niezwykle odważną, ambitną i pewną siebie. Ma niesamowicie dobre serce, co udowadnia światu każdego dnia.

Jurek Owsiak - żona

Jurek Owsiak jest szczęśliwym mężem i ojcem. Jego żoną jest Lidia Niedźwiecka-Owsiak, która w pełni wspiera i sama angażuje się w akcje charytatywne męża. 

Jurek Owsiak - Facebook

Jurek Owsiak najbardziej aktywny jest na Facebook'u. Założyciel fundacji WOŚP posiada fanpage, który obserwuje prawie milion użytkowników! Znajdziecie go pod jego imieniem i nazwiskiem. 

Jurek Owsiak - Instagram 

Jurek Owsiak obserwowany jest przez ponad 33 tysięcy osób na Instagramie. Sam natomiast śledzi tylko konta związane z jego działalnością.

Jurek Owsiak - YouTube

Jurek Owsiak nie prowadzi swojego oficjalnego kanału w serwisie YouTube, jednak platforma jest pełna filmików z jego udziałem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE