Adam Mirek

i

Autor: AKPA

TYLKO U NAS

Julia Wieniawa jest wielką fanką Adama Mirka. To on rozbił bank na Bestsellerach Empiku 2023!

2024-02-15 11:29

Adam Mirek zaliczył udany debiut na gali Bestsellery Empiku 2023. Popularyzator nauki triumfował w dwóch kategoriach: "literatura polska dla dzieci" oraz "internetowy twórca roku". Za kulisami wydarzenia zdradził nam, że jedną z fanek jego działalności w sieci jest... Julia Wieniawa.

Adam Mirek triumfował na gali Bestsellerów Empiku 2023. Znany z mediów społecznościowych doktor i popularyzator nauki zapisał się na kartach wydarzenia, jako pierwszy zdobywając statuetkę w kategorii "internetowy twórca roku". Nagroda jest o tyle wyjątkowa, bo o tym, w czyje ręce powędruje, nie decydowały wyniki sprzedaży, jak w pozostałych kategoriach, a głosy użytkowników aplikacji Empik. Adam Mirek powrócił jednak do domu nie z jedną, z dwiema nagrodami. Drugą odebrał bowiem za swój literacki debiut "Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą". Która z nich była dla niego większym zaskoczeniem?

Bardziej zaskoczyła mnie statuetka za działalność internetową, bo jednak kiedy wydane zostały "Bebechy" i widziałem, jak się sprzedają i cały czas obserwowałem je w topce Empiku, to miałem jakieś takie podejrzenie, że ta nominacja do Bestsellera może być. Czy wygrana? Nie wiem, ale nominacja raczej tak. (...) Kategoria "internetowy twórca roku" to jest nowa kategoria. Tu trzeba było być nominowanym przez specjalne jury, tutaj było głosowanie. Do końca nie było wiadomo, kto wygra - wyznał.

Mirek może pochwalić się ponad milionem fanów na samym Tik Toku. Jedną z wielbicielek jego contentu jest... Julia Wieniawa. Gwiazda zaczepiła twórcę podczas gali.

Niewiarygodne sceny w "Dzień Dobry TVN". Wellman dostała jajkiem na wizji!

Julia Wieniawa fanką Adama Mirka

Celebrycki świat jeszcze do niedawna był obcy Adamowi. Naukowiec zaliczył swój "ściankowy debiut" właśnie na gali Bestsellery Empiku 2023. Mógł jednak liczyć na bardzo ciepłe przyjęcie. Współprowadząca wydarzenie Julia Wieniawa zaczepiła laureata dwóch statuetek i wyznała mu osobiście, że jest jego fanką. 

Julia Wieniawa powiedziała, że jest moją fanką i że ogląda moje tik toki. (...) Wiedziałem, że ogląda, bo też je komentuje, więc nie było to dla mnie zaskoczeniem, ale było to bardzo miłe - powiedział nam w rozmowie.

Adam Mirek zdradził też, kogo widziałby w roli reprezentanta Polski na Eurowizji 2024. To kontrowersyjna opinia! Cały wywiad znajdziecie powyżej.

Julia Wieniawa fanką Adama Mirka. To jego wybrano "twórcą roku 2023"!