Jula

i

Autor: Materiały prasowe

Nowości

Jula powraca z nowym singlem. Artystka rozlicza się z miłością i gorącym uczuciem

2023-05-26 11:49

Po 2 latach muzycznej przerwy Jula powraca z najnowszym singlem Patronus, który rozpoczyna nowy rozdział w jej karierze i zapowiada 4 płytę studyjną artystki. Za produkcją muzyczną singla oraz kompozycją do słów Juli, stoi jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych Arek Kopera.

Można śmiało powiedzieć, że Jula jako pierwsza przetarła szlaki młodym początkującym artystom udowadniając jednocześnie, że do spełnienia marzeń nie potrzebuje specjalnie przygotowanych nagrań demo i pukania do drzwi wytwórni muzycznych, do których kolejki nie miały końca. Wystarczył Internet. Wszystko zaczęło się w 2007 roku kiedy Jula postanowiła zarejestrować swój pierwszy autorski utwór. Co najciekawsze, to znajomi Juli umieścili pierwsze nagranie w Internecie, co okazało się ogromnym sukcesem. Wszystko jednak zaczęło rozkwitać 4 lata później w 2011 roku kiedy kanał YouTube znacznie zyskał na popularności. Wtedy już autorskie (amatorskie) nagrania Juli znacznie przebijały ilością odsłon utwory grane w tym czasie w największych stacjach radiowych w Polsce. Dowodem na to jest min. utwór pod tytułem Zostań, który nigdy nie został oficjalnie wydany, a obecnie ma ponad 13 mln wyświetleń.

Maroon 5 powrócili po dwóch latach. Oto ich singiel „Middle Ground”

Wnuczka śpiewa Krawczyka, babcia słucha Rammsteina | Dokończ piosenkę #8

Jula - Patronus

Prawdziwym żywiołem Juli jest scena i spotkania z fanami. Jej koncerty są przepełnione pozytywną energią. Ogromna publiczność, która gromadzi się pod sceną zawsze chętnie śpiewa jej hity i świetnie się bawi. Na scenie towarzyszą Juli profesjonalni muzycy. Niesamowite aranżacje jej znanych utworów sprawiają, że koncerty są niepowtarzalne.

Patronus jest utworem, który przybiera kształt wiadomości jaką dziewczyna pragnie przekazać chłopakowi. Dziewczyna znalazła się w dotąd nieznanej sobie sytuacji, w której to myśli i serce krążą wokół jednej osoby. Odbiera jej to poczucie kontroli nad sobą i ku jej zaskoczeniu czuje się z tym dobrze i chce to kontynuować. W utworze zawarte zostały dwa symbole jej związku. Zarówno Patronus jak i bluza są silną przenośnią bezpieczeństwa. Symbol Patronusa mówi o ochronie i strażniku. Bluza natomiast stanowi element, który łączy tych dwoje ludzi. Dziewczyna, która sięga po bluzę chłopaka pragnie poczuć bezpieczeństwo. Czuje się w niej komfortowo, zaś sama bluza jest przenośnią i kontynuacją silnych ramion ukochanego mężczyzny. Zapach, ciepło daje poczucie obecności drugiej osoby mimo że obok jej nie ma. Dzielenie się bluzą w związku jest również pewnego rodzaju manifestacją uczuć, która tworzy między nimi przynależność i jedność. Ta dziewczyna już wie, że to jego bluzę chce nosić i że to on jest jej Patronusem, który będzie strzegł ich oboje.

Jula - kim jest artystka?

W styczniu 2012 roku, ukazał się pierwszy teledysk Juli zrealizowany do piosenki pt. Za każdym razem, w bardzo krótkim czasie obejrzano go ponad 20 milionów razy, co przełożyło się na rekord oglądalności w Polsce na kanale YouTube. 2 czerwca tego samego roku z utworem Za każdym razem wystąpiła podczas koncertu Premier na 49. KFPP w Opolu. Według raportu firmy Nielsen, Jula z piosenką Za każdym razem w Polsce była najczęściej granym utworem wyprzedzając min. największe światowe hity. Obecnie na samym kanale artystki zanotowano niemal 35 mln wyświetleń tego hitu. 19 czerwca 2012 ukazał się drugi singiel pt. Nie zatrzymasz mnie, promujący debiutancki album, z którym premierowo Jula wystąpiła na koncercie Lato dwójki w TVP 2. Następnego dnia Jula udostępniła w sieci cały album, aby każdy fan mógł go posłuchać. 15 czerwca 2013 roku Jula została nominowana na festiwalu w Opolu w kategoriach Najlepsza Artystka oraz Super Przebój , gdzie zajęła 2 miejsce.W 2012 roku miała zaszczyt wystąpić w roli trenera łomżyńskiej drużyny podczas programu Bitwa na głosy. Również można było podziwiać Julę w kultowym już serialu M jak miłość. U boku Mikołaja Roznerskiego rozwijała swój talent aktorski. Wiosną 2017 ukazała się trzecia płyta Juli. Strzałem w dziesiątkę okazał się singiel promujący album – Milion Słów oraz piosenka zaśpiewana w duecie z Filipem Lato Zanim nas policzysz.

Tadeusz Seibert z piosenką "Niby tak, niby nie". Zaprezentują ją na scenie w Opolu