JUICE WRLD - kim był? Piosenki, kariera, życie osobiste, śmierć

2019-12-08 20:04 RW
JUICE WRLD - kim był? Piosenki, kariera, życie osobiste, śmierć
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy JUICE WRLD - kim był? Piosenki, kariera, życie osobiste, śmierć

Juice WRLD - kim był, jakie miał hity i jak wyglądała jego kariera muzyczna? Informacje na jego temat przybliżamy na ESKA.pl. 7 grudnia światowe media zalała informacja o nagłej śmierci młodego, bo zaledwie 21-letniego rapera. Juice WRLD uważany był za jedno z największych, muzycznych odkryć 2019 roku.

JUICE WRLD - kim był? Amerykański raper uważany jest za jedno z największych objawień i odkryć 2019 roku. Nazwano go po premierze debiutanckiego albumu Goodbye and Good Riddance, z którego pochodzi megahit Lucid Dreams. Piosenka pod koniec 2018 roku była również jednym z ulubionych hitów słuchaczy Radia ESKA. Z tym samym singlem artysta dotarł na 2. miejsce amerykańskiej listy hitów i na 1. listy najlepszych hitów R&B. Mówiło się, że Juice WRLD za sprawą swoich emocjonalnych utworów doskonale wypełnił lukę po śmierci XXXTentaciona i Lil Peepa. 7 grudnia 2019 świat obiegła tragiczna informacja o nagłej śmierci rapera. Urodzony 2 grudnia 1998 raper, doznał ataku zmarł tuż po wyjściu z prywatnego odrzutowca. 

Juice WRLD - piosenki

Piosenki Juice WRLD to absolutne hity w internecie. Singiel Robbery w 9 miesięcy od premiery ma ponad 123 miliony wyświetleń, a wydany 2 miesiące singiel Bandit wkrótce przekroczy barierę 80 milionów odsłon. Artysta ma na koncie także megahit All Girls Are The Same (109 milionów wyświetleń) i Lean Wit Me (64 miliony wyświetleń). Absolutnym królem, jeśli chodzi o popularność, jest jednak megahit Lucid Dreams, w którym zostały wykorzystane sample Shape Of My Heart, Stinga. Juice WRLD oprócz solowej działalności pojawiał się również gościnnie w piosenkach innych artystów. Najpopularniejszy jest utwór nagrany z Ellie Goulding, Hate Me. 

JUICE WRLD - kim był? Piosenki, kariera, życie osobiste, śmierć
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy JUICE WRLD - kim był? Piosenki, kariera, życie osobiste, śmierć

Juice WRLD - kariera

Juice WRLD rozwijał się artystycznie od pierwszego roku liceum. Swój pierwszy utwór nazwał Forever i umieścił go na platformie SoundCloud w 2015 roku. Wówczas nagrywał pod pseudonimem JuicetheKidd. Większość swoich pierwszych kawałków nagrał z pomocą telefonu komórkowego. Swój pseudonim zmienił inspirując się na filmie Juice, w którym rolę zagrał legendarny Tupac Shakur. Juice WRLD miało reprezentować przejęcie cświata. Jarad Anthony Higgins, bo tak naprawdę nazywa się Juice WRLD swoją pierwszą EP-kę wydał 15 czerwca 2017 roku. Za pośrednictwem minialbumu 9 9 9 zaczął zwracać na siebie uwagę takich artystów, jak Wacka Flocka Flame czy Southside. Po wydaniu kolejnej EP-ki, Nothings Different i singlowi All Girls Are The Same zebrał mnóstwo pozytywnych opinii. Podpisał kontrakt z wytwórnią Interscope Records i niedługo później pojawił się remiks piosenki All Girls Are The Same z gościnnym udziałem Lil Uzi Verta.

Juice WRLD pod takim pseudonimem debiutował w maju 2018 albumem Goodbye & Good Riddance, który spędził ponad 50 tygodni w zestawieniu Billboard 200 (najwyższa pozycja - #4). Singiel promujący wydawnictwo, Lucid Dreams, ma w Stanach status pięciokrotnej platyny. W 2019 raper wyruszył na wspólną trasę z Nicki Minaj, w ramach której odwiedził również Polskę.

Juice WRLD - życie osobiste

Juice WRLD chętnie pokazywał swoje życie prywatne w serwisach społecznościowych. W 2018 roku nieszczęśliwie spadł z motocykla, ale nic poważnego wtedy się nie stało. Artysta mieszkał w Los Angeles wspólnie ze swoją dziewczyną, Alexią.

Juice WRLD - śmierć

Juice WRLD zgodnie z informacjami, które zalały światowe media, zmarł w nocy z 7 na 8 grudnia. Serwis TMZ podał, że artysta doznał ataku na lotnisku Midway w Chicago chwilę po wylądowaniu. Został błyskawicznie przewieziony do miejscowego szpitala, jednak nie udało go uratować. Juice WRLD urodził się 2 grudnia 1998 roku w Chicago. Pięć dni przed śmiercią świętował swoje urodziny z przyjaciółmi na jachcie.

Najnowsze