Joost Klein

i

Autor: Sander Koning/HOLLANDSE HOOGTE/East News Joost Klein reprezentuje Holandię na Eurowizji 2024.

Eurowizja 2024

Joost Klein robi furorę w internecie! "Europapa" przyniesie Holandii zwycięstwo na Eurowizji?

2024-03-05 15:57

Holandia zaprezentowała swoją piosenkę na Eurowizję 2024 i sprawiła, że fani zaniemówili! Utwór "Europapa" to elektroniczny kawałek, który wykonuje Joost Klein. Rok temu artysta stał się viralem w kilku krajach na Starym Kontynencie. Czy pójdzie śladami Duncana Laurence'a i da swojej ojczyźnie kolejne zwycięstwo? Pierwsze wyniki singla wskazują, że są na to szanse!

Eurowizja 2024 ma być jedną z najciekawszych edycji konkursu w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że tym razem nie będziemy mieli pewnych zwycięzców jak Loreen czy Kalush Orchestra i walka o trofeum będzie zacięta i emocjonująca do ostatniej sekundy. Według ekspertów o wygraną mają bić się między innymi Alyona Alyona i Jerry Heil z Ukrainy, Baby Lasagna z Chorwacji, Angelina Mango z Włoch i Nemo ze Szwajcarii. Teraz do grona faworytów dołączyła Holandia, która zaledwie 5 lat temu cieszyła się ze zwycięstwa Duncana Laurence'a z przebojową balladą "Arcade". Kolejny triumf może zapewnić im Joost Klein, którego szalony kawałek "Europapa" podbija internet. "Nie wiem, co dzieje się w Europie, ale chyba wymyślili na nowo muzykę" - tak piosenkę skomentował jeden z użytkowników na Twitterze.

Maks on air - Eurowizja, Orange Warsaw

Wielki sukces "Europapa"

Piosenka "Europapa" już osiągnęła sukces, którym mało który utwór eurowizyjny może pochwalić się przed imprezą w maju. Kawałek dziennie robi ponad milion wyświetleń na Spotify i trafił na listy przebojów nie tylko w Holandii, ale też Belgii, Austrii, Niemczech, Estonii czy Francji. Joost Klein jako jedyny uczestnik Eurowizji 2024, który ze swoją piosenką znalazł się na globalnym dziennym notowaniu Spotify.

Joost Klein - kim jest?

Joost Klein jest muzykiem, pisarzem i artystą. Jego energetyczny styl łączy w sobie elementy mainstreamowego popu z wesołym i hardcorowym pop punkiem. W Holandii Joost regularnie koncertuje ze swoim zespołem i gra na festiwalach takich jak Lowlands i Pinkpop. Koncertuje także w innych krajach. Zeszłego lata Joost dzięki popularności piosenki "Friesenjung" na TikToku Joost stał się hitem numer 1 w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Piosenka miała ponad 100 milionów odtworzeń na całym świecie i zdobyła nagrodę dla najlepszej piosenki w niemieckim radiu 1LIVE Krone. Piosenka była również często odtwarzana we Włoszech i na Ukrainie.