Baby Lasagna

i

Autor: YouTube/Eurovision Song Contest

EUROWIZJA 2024

To on wygra Eurowizję 2024? Słuchacze oszaleli na punkcie reprezentanta Chorwacji!

2024-02-26 13:05

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami, a kraje biorące udział w konkursie wystawiają swoich reprezentantów. Za nami preselekcje w Chorwacji. Decyzją jurorów i widzów zwyciężył Baby Lasagna. Artysta całkowicie zdeklasował konkurencję, a fani ESC widzą w nim faworyta. Gdyby wygrał, Chorwacja mogłaby pochwalić się pierwszym w historii triumfem w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2024 - zwycięzca już znany? Wielu fanów konkursu nie ma wątpliwości, że to właśnie Baby Lasagna, reprezentant Chorwacji, ma ogromne szanse na wygraną, a tym samym na zapisanie się na kartach historii swojego kraju. Krajowe preselekcje do Eurowizji budzą wielkie emocje nie tylko w Polsce. Jak już wiadomo, nasz kraj w tym roku reprezentuje Luna z utworem "The Tower". Artystka będzie mieć jednak silną konkurencję w postaci pochodzącego z Chorwacji muzyka o pseudonimie Baby Lasagna, który całkowicie zdeklasował rywali w chorwackich eliminacjach do konkursu. O reprezentowanie Chorwacji w Szwecji ubiegało się w sumie 16 uczestników, a o wyborze zadecydowali zarówno jurorzy, jak i widzowie. Co wydaje się aż nieprawdopodobne, singiel "Rim Tim Tagi Dim" nie znalazł się początkowo na liście 24 piosenek, które awansowały do półfinałów. Numer został zakwalifikowany z listy rezerwowej po tym, jak z udziału zrezygnowała Zsa Zsa. 28-latek zdobył aż 247 punktów w televotingu.

Luna zagra koncerty za granicą! Reprezentantka Polski zaczyna międzynarodową promocję

LUNA o Eurowizji

Baby Lasagna wygra Eurowizję 2024?

Baby Lasagna z utworem "Rim Tim Tagi Dim" szybko stał się faworytem do wygrania Eurowizji. Artysta zdeklasował konkurentów, zdobywając ok. 53,2% ze 180 tysięcy głosów. Jak wyliczyli fani konkursu, Baby Lasagna wygrałby preselekcje nawet wtedy, gdyby jurorzy nie przyznali mu ani jednego punktu. Warto zauważyć, że nasza reprezentantka Luna stanie do walki z przedstawicielem Chorwacji już w półfinale, 7 maja 2024 roku. Wówczas z 15 uczestników do wielkiego finału awansuje 10 z nich.