John Lundvik - kim jest reprezentant Szwecji na Eurowizji 2019? Ma spore szanse na wygraną

2019-05-18 21:43 M.C.
 John Lundvik - kim jest reprezentant Szwecji na Eurowizję 2019? Ma spore szanse, by wygrać!
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest John Lundvik

Na wybór reprezentanta Szwecji czekali wszyscy wielbiciele Eurowizji. Szwedzi posiadają wielki talent do tworzenia konkursowych hitów, dzięki czemu na koncie mają już wiele zwycięstw. Teraz szansę na sukces ma John Lundvik. To on będzie reprezentował Szwecję podczas Eurowizji 2019 w Izraelu. Piosenkarz jest wśród faworytów do zwycięstwa. Na ESKA.pl dowiecie się, kim jest John Lundvik i co zaśpiewa w Tel Awiwie.

John Lundvik - kim jest reprezentant Szwecji na Eurowizję 2019? To pytanie zadają sobie wszyscy ci, którzy śledzili rozstrzygnięcia w Melodifestivalen. Podczas tego konkursu, który pełni rolę szwedzkich eliminacji do Eurowizji, zdecydowano o wyborze 36-letniego wokalisty. Zainteresowanie jego osobą nie powinno dziwić. Szwecja zawsze jest wśród faworytów do zwycięstwa. Tak samo jest i w tym roku. Specjaliści dają Johnowi Lundvikowi spore szanse na triumf w Tel Awiwie.

Kim jest John Lundvik?

John Lundvik urodził sie 27 stycznia 1983 roku w Londynie, ale dorastał w Växjö na południu Szwecji. Aktywnym kompozytorem i piosenkarzem jest od wielu lat. Przed Eurowizją do jego osiągnięć należało między innymi skomponowanie piosenki When I Tell The World You’re Mine, którą wykonywano podczas ceremonii zaślubin szwedzkiej księżniczki Wiktorii.

Prawdziwą sławę przyniósł mu jednak dopiero występ w Melodifestivalen 2018. Dzięki piosence My Turn zajął 3. miejsce. Choć nie pojechał wówczas na Eurowizję (Szwedów reprezentował wtedy Benjamin Ingrosso), to zapisał się w pamięci słuchaczy. W 2019 był już bezkonkurencyjny.

John Lundvik - piosenka na Eurowizję 2019

Melodifestivalen 2019 John Lundvik zaśpiewał piosenkę Too Late for Love. Kompozycja przypadła do gustu zarówno Komisji konkursowej, jak i widzom. To właśnie ten utwór usłyszymy w Tel Awiwie. Posłuchajcie Johna Lundvika i szwedzkiej propozycji na Eurowizję 2019.

John Lundvik zachwycił publiczność podczas półfinału, dzięki czemu awansował do wielkiego finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Ten odbędzie się już 18 maja 2019.

Najnowsze