Jesień 2021 - kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa jesień?

2021-09-08 14:46
jesień
Autor: pixabay.com

Jesień zbliża się wielkimi krokami. W powietrzu czuć chłodniejsze powietrze, a ludzie na ulicach rezygnują z lekkich, letnich ubrań. Krajobraz powoli zaczyna zmieniać barwy, a zielone liście zaczynają robić się powoli złoto-pomarańczowe. Kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa jesień? Odpowiedź znajdziecie w artykule poniżej.

Jesień 2021 - kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa jesień? To w ostatnim czasie zastanawia wiele osób. Jesień jest piękną porą roku, która obfituje w przepiękne złote, żółte i pomarańczowe barwy. Ten piękny krajobraz pozwala nacieszyć oko niejednej osobie, dlatego też nie bez powodu polska jesień nazywana jest tą najpiękniejszą. Oprócz kolorowych liści, w sadach pojawiają się owoce, natomiast spacerując lasem możemy natknąć się na grzyby. Niestety wraz z nową porą roku, czyli jesienią dni zaczynają być coraz krótsze, a w dodatku chłodniejsze. Pogoda często płata figle i choć czasami niebo jest bezchmurne to następnego dnia budząc się rano możemy być w szoku, bo po słonecznej pogodzie nie zostaje ani śladu. Mimo to przejście z jednej pory roku na drugą jest ważnym momentem i przybliża nas do kolejnych pór roku, na przykład do zimy podczas której możemy świętować Boże Narodzenie i przywitać Nowy Rok. Kiedy zatem rozpoczyna się astronomiczna i kalendarzowa jesień? Czy te dni mają jakieś znaczenie?

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Kiedy jest astronomiczna jesień 2021? [DATA]

Kiedy jest astronomiczna jesień? Otóż pierwszy dzień astronomicznej jesieni w 2021 roku przypada dokładnie na środę 22 września. Jest to również dzień tak zwanej równonocy jesiennej i oznacza to między innymi, że zarówno dzień jak i noc trwają prawie tyle samo godzin - czyli 12. Oznacza to, że po równonocy jesiennej dni stają się krótsze, natomiast noce dłuższe.

Kiedy jest kalendarzowa jesień 2021? [DATA]

Kiedy jest kalendarzowa jesień? Otóż pierwszy dzień kalendarzowej jesieni w 2021 przypada na czwartek 23 września, która potrwa trzy miesiące, dokładnie do 21 grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze