jesień

i

Autor: pixabay.com

Jesień 2021 - kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa jesień?

2021-09-08 14:46

Jesień zbliża się wielkimi krokami. W powietrzu czuć chłodniejsze powietrze, a ludzie na ulicach rezygnują z lekkich, letnich ubrań. Krajobraz powoli zaczyna zmieniać barwy, a zielone liście zaczynają robić się powoli złoto-pomarańczowe. Kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa jesień? Odpowiedź znajdziecie w artykule poniżej.

Jesień 2021 - kiedy jest astronomiczna i kalendarzowa jesień? To w ostatnim czasie zastanawia wiele osób. Jesień jest piękną porą roku, która obfituje w przepiękne złote, żółte i pomarańczowe barwy. Ten piękny krajobraz pozwala nacieszyć oko niejednej osobie, dlatego też nie bez powodu polska jesień nazywana jest tą najpiękniejszą. Oprócz kolorowych liści, w sadach pojawiają się owoce, natomiast spacerując lasem możemy natknąć się na grzyby. Niestety wraz z nową porą roku, czyli jesienią dni zaczynają być coraz krótsze, a w dodatku chłodniejsze. Pogoda często płata figle i choć czasami niebo jest bezchmurne to następnego dnia budząc się rano możemy być w szoku, bo po słonecznej pogodzie nie zostaje ani śladu. Mimo to przejście z jednej pory roku na drugą jest ważnym momentem i przybliża nas do kolejnych pór roku, na przykład do zimy podczas której możemy świętować Boże Narodzenie i przywitać Nowy Rok. Kiedy zatem rozpoczyna się astronomiczna i kalendarzowa jesień? Czy te dni mają jakieś znaczenie?

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Kiedy jest astronomiczna jesień 2021? [DATA]

Kiedy jest astronomiczna jesień? Otóż pierwszy dzień astronomicznej jesieni w 2021 roku przypada dokładnie na środę 22 września. Jest to również dzień tak zwanej równonocy jesiennej i oznacza to między innymi, że zarówno dzień jak i noc trwają prawie tyle samo godzin - czyli 12. Oznacza to, że po równonocy jesiennej dni stają się krótsze, natomiast noce dłuższe.

Kiedy jest kalendarzowa jesień 2021? [DATA]

Kiedy jest kalendarzowa jesień? Otóż pierwszy dzień kalendarzowej jesieni w 2021 przypada na czwartek 23 września, która potrwa trzy miesiące, dokładnie do 21 grudnia.