Jesień 2019 - pogoda. Kiedy będzie ciepło? Czy to już OFICJALNY koniec lata?

2019-09-22 18:42 RW
Jesień 2019 - pogoda. Kiedy będzie ciepło? Czy to już koniec lata?
Autor: Beata Zawrzel/REPORTER / EAST NEWS Jesień 2019 - pogoda. Kiedy będzie ciepło? Czy to już koniec lata?

Pogoda na początku września znacznie się zmieniła. Zrobiło się szaro, dość chłodno, a w wielu regionach Polski spadł deszcz. Co więcej, trzeba pamiętać o tym, że dni są coraz krótsze. Jaka wygląda pogodowa przyszłość? Czy to już oficjalny koniec lata? Przekonajcie się sprawdzając długoterminową prognozę pogody - na ESKA.pl

Jesień 2019 nadeszła? Deszcz, zachmurzone niebo i żółte liście, które spadają z drzew, to obraz, jaki możemy oglądać w naszym kraju od początku września. Co więcej, słońca coraz mniej, bo dni są coraz krótsze. Czy to oficjalnie koniec lata? Kiedy będzie ciepło? Z myślą o osobach, które już tęsknią za słonecznymi promieniami, sprawdziliśmy długoterminową prognozę pogody. 

Kiedy będzie ciepło? Prognoza pogody

Ostatni weekend wakacji 2019 był idealny, jeśli chodzi o pogodę. Na termometrach w całej Polsce było od 28-31 stopni Celsjusza w cieniu. Sytuacja odwróciła się w poniedziałek, 2 września. Opady deszczu, znacznie niższe odczyty na termometrach i momentami porywisty wiatr. Jak wynika z długoterminowej prognozy pogody na powtórkę pogody z ostatniego weekendu wakacji w tym roku nie ma co liczyć. Maksymalnie można liczyć na 23 stopnie Celsjusza w dniach: 5, 10, 11, 12 i 14 września. W dniach 19, 20, 21, 22, 23, 24 i 29 września w najcieplejszym momencie na termometrach 21 stopni Celsjusza. We wrześniu spodziewane są opady deszczu. Przelotnie, w różnych częściach kraju - głównie w centrum i na zachodzie - popada od 7-17 września. Koniec miesiąca to temperatura od 15-20 stopni. Słońce wówczas będzie schowane za gęstymi chmurami, z których nie powinno padać. 

Jesień 2019 w pogodzie nadeszła na początku września. Już nie ma co liczyć na upały powyżej 25 stopni Celsjusza. 

Najnowsze