Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Jaka będzie zima w tym roku? [PROGNOZA]

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Jaka będzie zima w tym roku? [PROGNOZA]

Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

2021-11-24 9:17

Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Więcej śniegu czy deszczu? Częściej temperatura będzie spadać poniżej zera, czy jednak wskazania na termometrach będą dodatnie? Zima w Polsce to od zawsze wielki znak zapytania. Szczególnie w ostatnich latach, kiedy to w największych miastach coraz rzadziej mamy do czynienia z prawdziwą zimową aurą. Jaka będzie zima 2022? Długoterminowa prognoza pogody już jest dostępna.

Spis treści

  1. Jaka będzie zima 2022 w Polsce? [PROGNOZA]

Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Zastanawiacie się, jaka będzie zima w tym roku? Prognoza długoterminowa przyda się wszystkim, którzy już teraz chcą wiedzieć, czy będzie zima stulecia 2022 w Polsce. Występuje duże prawdopodobieństwo, że pierwsze opady śniegu nastąpią już w grudniu. Początek zimy na ulicach, nie tylko w górach, rozpocznie się w połowie przyszłego miesiąca. Pierwsze opady śniegu w największych miastach Polski zapowiadane po 10 grudnia 2021. Wtedy gwałtownie spadną również temperatury. W dzień termometr pokaże od -3 do 4 stopni Celsjusza, a w nocy od -10 do -5 stopni poniżej zera. Eksperci z IMGW nie mają wątpliwości, że zima w Polsce 2022 z pełną siłą uderzy dopiero w styczniu. Jak wygląda długoterminowa prognoza pogody? Jaka będzie zima 2022?

Skoki Narciarskie ZAKOPANE 2022: BILETY. Ile kosztują i gdzie kupić? [CENY]

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]

Jaka będzie zima 2022 w Polsce? [PROGNOZA]

Jaka będzie zima 2022, to jedno z najczęściej zadawanych przez internautów pytań. W ostatnich latach osoby, które kochają tę porę roku, mogły się czuć zawiedzione przynajmniej do połowy stycznia. Jeśli chodzi o tegoroczny sezon, to według synoptyków będzie podobnie. Pierwsze tygodnie astronomicznej zimy jesienne, a dopiero w następnych tygodniach mocne ochłodzenie z obfitymi opadami śniegu. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokusił się o przedstawienie eksperymentalnej prognozy pogody. Z obliczeń ekspertów wynika, że grudzień nie będzie odbiegał od średniej, zarówno pod względem opadów, jak i temperatur. Wyjątkiem będzie województwo zachodniopomorskie i lubuskie, gdzie spodziewane są opady mniejsze niż do tej pory. Zdaniem meteorologów, biorąc pod uwagę ostatnie lata, w grudniu należy spodziewać się raczej deszczu lub deszczu ze śniegiem, niż śniegu.

Sanah ogłosiła długą przerwę od muzyki. Ujawniła tajemnicę na koncercie!

Jaka będzie zima 2022? Styczeń zapowiada się już chłodniejszy głównie na południu kraju. Na całej południowej granicy Polski oraz w województwie świętokrzyskim zapowiadane są temperatury poniżej średniej z 30 ostatnich lat. Na pozostałym obszarze temperatura powinna mieścić się w wieloletniej normie, podobnie jak wielkość opadów. Temperatur poniżej normy mogą spodziewać się mieszkańcy Wrocławia (średnia od -0,4 do 1,2), Rzeszowa (-2,7 do - 0,6), Opola (od - 1 do 0,6), Krakowa (-1,8 do -0,4), Katowic (-1,9 do -0,2), Kielc (-2,8 do -1,3) i Zakopanego (od -4,4 do -2,4). Większych niż zwykle opadów synoptycy spodziewają się w Gdańsku, Koszalinie i Szczecinie.

Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

i

Autor: IMGW Jaka będzie zima 2022 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

Jaka będzie zima 2022 w Polsce? W lutym temperatura w całym kraju nie będzie odbiegała od normy z lat 1991-2020. Najchłodniej będzie w Suwałkach (od -4,4 do -05), Zakopanem (-3,7 do -0,8) i Białymstoku ( -3,7 do zera). Na drugim biegunie temperatur znajduje się Szczecin (0,1 do 3,5), Gdańsk (-0,6 do 2,3) i Gorzów Wielkopolski (-0,5 do 3,0 stopnia). Na opady mieszczące się w średniej 30-letniej mogą liczyć mieszkańcy Katowic, Krakowa, Kielc, Rzeszowa i Lublina. Na pozostałym obszarze kraju zapowiadane są opady powyżej normy.

Ferie zimowe 2022 w INNYM TERMINIE niż rok temu! Sprawdź nowy kalendarz roku szkolnego

Sonda
Czy czekasz na prawdziwą, białą zimę?

Wygląda na to, że wyż syberyjski pokaże swoją siłę i w styczniu oraz lutym możemy spodziewać się prawdziwej zimy ze śniegiem, który utrzyma się przez jakiś czas na gruncie, co mnie - hydrologa - bardzo cieszy. Oczywiście, to tylko przewidywania z wieloma zmiennymi, ale jak się przekonujemy, przygotowywane według najnowszych metod prognozy mają największą sprawdzalność w okresie zimowym - powiedziałPAP Grzegorz Walijewski, rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki.