Jaka będzie zima 2020/2021? Temperatura powyżej normy!

zima
Autor: pixabay.com

Jaka będzie zima 2020/2021? Czas przygotować ciepłe szaliki, grube rękawiczki i puchową kurtkę, bo według prognozy pogody czekają nas temperatury powyżej normy! Czy nadchodząca zima będzie jedną z najmroźniejszych? Zobaczcie sami na ESKA.pl!

Jaka będzie zima 2020/2021? Czy możemy spodziewać się siarczystego mrozu oraz dwu metrowego śniegu pod stopami? Już na ESKA.pl czeka na was prognoza pogody na zbliżającą się zimę! Jak wiemy najmroźniejsza pora roku zbliża się wielkimi krokami i już za moment zapuka do naszych drzwi. Przygotowaliśmy dla was długoterminową prognozę pogody na zimę 2020, która zdradzi nam czy czeka nas zima stulecia, obfite opady śniegu czy może wręcz przeciwnie. W ostatnich latach w zimę temperatura utrzymywała się w okolicach 0°, a śnieg prawie w ogóle nie występował. Jak wiemy to właśnie z nim głównie kojarzy nam się zima, śnieg dodaje uroku mroźnym wieczorom i dniom, a także sprawia, że magia świąt jest na wyciągnięcie ręki. Być może w 2020/2021 roku w końcu doczekamy się białej pory roku, ponieważ z zapowiadanej prognozy pogody wynika, że czeka nas temperatura powyżej normy. Wszystko jednak będzie zależało od miejsca, choć wiadomo już, że regionalne warunki atmosferyczne będą stosunkowo podobne w skali całego zimowego sezonu.

Zima 2020/2021 - jaka będzie pogoda?

Przewiduje się, że w Polsce będzie zima łagodna, przeważnie ze średnią temperaturą szczególnie w okresie grudzień, styczeń, luty. Warto nastawić się na mieszankę ciepłej i deszczowej pogody ze śniegiem i mrozem. Według informacji podanych przez instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura w grudniu, styczniu oraz lutym w całym kraju będzie powyżej normy.

Pogoda w górach
Najnowsze