Jak przekonać się do picia wody? Dzięki tym trikom będziesz sięgać po nią częściej

i

Autor: FreePik

ZDROWIE

Jak przekonać się do picia wody? Dzięki tym trikom będziesz sięgać po nią częściej

2024-06-08 12:13

O tym, jak ważne jest regularne nawodnienie organizmu wiadomo nie od dziś. Okazuje się jednak, że częste picie wody może być dużym problemem. Często zapominamy o tym nawyku, a kiedy już czujemy wzmagające się pragnienie, wolimy sięgnąć po sok lub słodki napój. Trudno ci przekonać się do smaku wody i pić ją regularnie? Dzięki naszym prostym sztuczkom woda stanie się nieodłącznym elementem twojego dnia.

Woda dla niemowlaka

Woda na wyciągnięcie ręki

Często zapominamy o piciu wody albo sięgamy po inne napoje z bardzo prozaicznego powodu - bo tylko one są pod ręką. Żeby zminimalizować ilość słodkich płynów i zwiększyć spożycie wody, musisz zadbać o to, żeby zawsze była dostępna. To może być twoja ulubiona woda butelkowana albo woda przefiltrowana w specjalnym dzbanku.

Jeżeli często łapiesz się na tym, że zapominasz o nawodnieniu, Postaw szklankę z wodą wszędzie tam, gdzie przebywasz najczęściej - przy biurku, w kuchni, salonie. Wieczorem postaw wodę na szafce nocnej w sypialni - będziesz mieć do niej dostęp przed snem i zaraz po przebudzeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Matcha bez tajemnic. Dlaczego warto ją pić?

Zdrowe sposoby na poprawę smaku wody

Wiele osób wzbrania się przed piciem wody ze względu na jej smak. Jeżeli i ty masz z tym problem, możesz poprawić go w łatwy i zdrowy sposób - bez dodawania cukru, ani innych kalorycznych składników. Neutralny smak wody szybko chłonie sok ze świeżych owoców. Wrzuć do szklanki lub karafki kilka plasterków kiwi lub ananasa, kawałki truskawek, rozgniecione maliny lub jagody. Możesz też sięgnąć po niezawodne cytrusy, które sprawią, że woda nabierze smaku, egzotycznego aromatu oraz będzie cudownie orzeźwiająca. Takie naturalne dodatki nie zwiększają znacząco kaloryczności wody, a przy tym diametralnie poprawiają jej walory. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą przekonać się do czystej wody. Wodę z owocami pokochają także dzieci - to świetny pomysł na to, jak wyrobić w maluchach nawyk regularnego nawadniania się.

Smak wody poprawisz także przy pomocy saturatora, czyli urządzenia do gazowania wody. Jeżeli zwykła woda źródlana lub kranowa ma dla ciebie zbyt nijaki posmak, bąbelki dodadzą jej mocy i charakteru.

Zabierz wodę wszędzie tam, gdzie idziesz

Nawyk picia wody w domowym zaciszu to tylko połowa sukcesu. Drugą jest pamiętanie o tym, by nawadniać się także, gdy jesteśmy poza domem - w pracy, na spacerze, na treningu czy na spotkaniu ze znajomymi. W każdej z tych sytuacji warto mieć przy sobie butelkę z wodą. Nie musi być kupiona w sklepie. Jeżeli chcesz dbać o środowisko, zainwestuj w  szklaną butelkę wielokrotnego użytku, do której wlejesz wodę z ulubionymi dodatkami. W sklepach znajdziesz też butelki z funkcją gazowania wody - to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają gazowane płyny i chcą mieć je zawsze pod ręką.