Instagram - zniknie możliwość dodawania wideo? Szef apki sugeruje duże zmiany

2021-01-20 15:18
Instagram
Autor: Pixabay.com

Jakiś czas temu na Instagramie pojawiła się funkcja Reels, będąca odpowiedzią na Tik Toka. W przeciwieństwie do stories, które inspirowane były Snapchatem, nowe narzędzie nie odniosło pożądanego sukcesu. W związku z tym szef Instagrama przyznał w wywiadzie, że rozważa skupienie się na prostocie. Czy to oznacza, że wideo z Instagrama całkowicie znikną?

Instagram - możliwość dodawania wideo zniknie, a na stronie głównej znów będą się nam wyświetlać tylko zdjęcia? Nic z tych rzeczy! Szef Instagrama, Adam Mosseri, ma inny pomysł na wprowadzenie zmian w serwisie. Po wykupieniu Insta przez Facebooka stał się on międzynarodową potęgą. Z aplikacji codziennie korzystają miliony użytkowników z całego świata. Nic więc dziwnego, że zarządzający medium robią wszystko, by podnieść jego prestiż i regularnie wprowadzają zmiany, które mają dostarczyć korzystającym maksimum satysfakcji, a przede wszystkim wpłynąć na wyeliminowanie konkurencji. I o ile wprowadzając opcję stories, władze Instagrama trafiły w dziesiątkę, znacząco przyczyniając się do spadku popularności Snapchata, tak umożliwienie dodawania wideo za pośrednictwem aplikacji IGTV czy tworzenie krótkich wideo dzięki funkcji Reels nie odniosły pożądanego sukcesu. Szef Instagrama przyznał to w podcaście Decoder. Zdradził, jakie ma plany, by to zmienić.

Instagram, YouTube czy TikTok? Gdzie zrobiłabyś karierę?

Pytanie 1 z 8
Co najbardziej lubisz robić?

Instagram Reels znikną?

Mosseri wprost przyznał, że jego zdaniem zdecydowana większość użytkowników Instagrama nie rozróżnia wideo na Instagramie od tego zamieszczonego za pomocą IGTV, a Tik Tok wciąż bije Reels na głowę.

- Jest to prawdopodobnie zbyt niuansowe rozróżnienie, aby mogło przemówić do kogokolwiek, więc zastanawiamy się, jak możemy - nie tylko w przypadku IGTV, ale na całym Instagramie - uprościć i skonsolidować pomysły, ponieważ w zeszłym roku postawiliśmy na wiele nowych rozwiązań. Myślę, że w tym roku musimy wrócić do naszego skupienia się na prostocie i rzemiośle - powiedział, nie zdradzając szczegółów.

Można zatem spodziewać się, że rok 2021 będzie obfitował w kolejne zmiany na Insta. Jedną z nich może być połączenie danych narzędzi wideo dostępnych w apce. Oby tym razem zapowiadane nowości sprawdziły się.

Instagram - sztuka czy erotyka?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze