Instagram usuwa jedną z ważnych funkcji. Już nie zobaczysz, co robią Twoi znajomi!

2019-10-10 15:38
Instagram
Autor: Natalia Seliverstova/Sputnik/East News

Wystarczyło zaledwie kilka lat, by Instagram stał się jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Niegdyś służący przede wszystkim publikacji zdjęć, dziś funkcjonuje niczym profesjonalny komunikator. Użytkownicy mogą w dalszym ciągu dzielić się ze światem fotografiami, jak również pisać ze znajomymi na czacie czy łączyć się z nimi za pośrednictwem wideo. Niebawem jedna z fundamentalnych funkcji aplikacji całkowicie zniknie! Dlaczego? Sprawdź na ESKA.pl.

Instagram - zakładka Obserwowanie cieszyła się dość sporą popularnością wśród korzystających z serwisu. Umożliwiała nam podglądanie, co robią obserwowani przez nas użytkownicy. Zaglądając do niej, wiedzieliśmy, jakie zdjęcia polubili, kogo zaobserwowali oraz czyj post skomentowali. Zanim obok naszych zdjęć profilowych pojawiła się informacja o tym czy jesteśmy online, czy też nie, zakładka Obserwowanie była bardzo przydatna, bowiem pokazywała, w jakim odstępie czasowym nasi obserwowani podejmowali działania w aplikacji. Teraz się to zmieni!

Instagram - funkcja Obserwowanie znika!

Jak poinformował jeden z szefów Instagrama, zakładka Obserwowanie całkowicie zniknie z serwisu w październiku. Część użytkowników już teraz nie ma możliwości podglądania działań obserwowanych profili. Oficjalnym powodem tej decyzji jest fakt, że nie była ona tak wykorzystywana, jak pozostałe funkcje na Instagramie, np. Eksploruj. Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie znajduje/znajdowała się owa zakładka - wyjaśniamy. Aby ją znaleźć, wystarczyło kliknąć serduszko, które informuje o nowych polubieniach.

Obecnie na swoich ekranach - po kliknięciu w serduszko zobaczycie powiadomienie: Obserwuj użytkowników XYZ i innych znajomych, aby widzieć ich zdjęcia i filmy.

Najnowsze