Facebook - rankingi komentarzy. Jak działa i o co chodzi?

2019-06-17 15:33
Facebook
Autor: East News / DANIEL LEAL-OLIVAS

Czy też czujecie się poirytowani, kiedy chcecie sprawdzić coś w komentarzach na Facebooku, ale nie możecie przedrzeć się przez setki oznaczeń bądź nic nie wnoszących treści? Jeśli tak, to najpopularniejszy serwis społecznościowy zapowiedział, że znalazł na to sposób. Przygotowywana jest specjalna funkcja, która tworzyć będzie ranking komentarzy. Jak to działa i kiedy się jej spodziewać? Sprawdź na ESKA.pl.

Rankingi komentarzy na Facebooku już wkrótce zostaną wprowadzone w życie. Właściciele Facebooka chcą, aby serwis był jeszcze bardziej czytelny i przyjemny dla użytkownika. W związku z tym, postanowili zająć się usprawnieniem sekcji komentarzy. Zapewne każdy z nas nieraz potrzebował znaleźć jakieś przydatne informacje pod postem któregoś z polubionych fanpage'y, ale nie mógł. Wszystko przez spam, jaki często tworzą inni użytkownicy. Oparty na algorytmach Facebook już niebawem ma na to zaradzić. Zapowiedziano, że obecnie w przygotowaniach są rankingi komentarzy, które mają zostać wprowadzone na facebookowych profilach artystów czy witryn internetowych.

Rankingi komentarzy Facebook - jak to działa?

Zgodnie z zapowiedziami, rankingi komentarzy mają okazać się pomocne dla wszystkich użytkowników Facebooka. Ich funkcja ma polegać na automatycznym sortowaniu treści wpisywanej przez komentujących. W pierwszej kolejności osobom korzystającym z medium społecznościowego pokazywać się będą te komentarze, które zgromadziły najwięcej reakcji bądź pochodzą od ich znajomych. Dzięki temu, wszelkie oznaczenia czy nieinteresujące nas komunikaty nie będą się nam wyświetlały na pierwszym planie.

Rankingi komentarzy na Facebooku - kiedy?

Póki co, nie jest znana dokładna data wprowadzenia nowej funkcji. Wiadomo jedynie tyle, że początkowo zostanie ona wprowadzona dla administratorów popularnych stron na Facebooku oraz profili artystów czy celebrytów.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze