Ile zarabia Friz 2023? GIGANTYCZNA kwota, do której oficjalnie się przyznał!

i

Autor: screen z filmu na YouTube: MÓJ PIERWSZY LOT HELIKOPTEREM! (JA PILOTUJE) / Ile zarabia Friz 2023? GIGANTYCZNA kwota, do której oficjalnie się przyznał!

Ile zarabia Friz 2023? GIGANTYCZNA kwota, do której oficjalnie się przyznał!

2023-05-06 17:52

Zarobki Friza 2023 - ile zarabia Karol Wiśniewski? Pytania o pieniądze Friza i jego firmy, co jakiś czas wracają, ale nie ma się co dziwić. Mamy do czynienia z jednym z najpopularniejszych twórców internetowych i jednym z najbogatszych Youtuberów młodego pokolenia w Polsce. Pomimo ogromnego bogactwa, Friz jest też bardzo skromnym influencerem, który nie chce się zachłysnąć finansami, jakie generują jego biznesy. Ile zarabia Friz za filmy? Kwota została przez niego ujawniona!

Spis treści

  1. Ile zarabia Friz 2023 - KWOTA
  2. Friz - zarobki Genzie

Ile zarabia Friz 2023? Ogromna kwota została oficjalnie potwierdzona i o takich pieniądzach marzą inni twórcy internetowi. Zarobki Friza 2023 nurtują wszystkich, którzy wiedzą doskonale o tym, że Karol Wiśniewski jest jednym z najbogatszych Polaków młodego pokolenia. Jego działania, ruchy i pomysły są też motorem napędowych dla młodych osób, które marzą o byciu jak on. Założyciel Ekipy jeszcze niedawno, bo w 2010 roku jako 14-latek nagrywał oraz wrzucał do sieci, jak wyczynowo jeździ na rolkach. Robił triki, odważne sztuczki, zbierając przy tym swoją widonię. Później zbierał Pokemony, a finalnie stworzył Dom Ekipy. Teraz zarobione pieniądze inwestuje w firmę oraz dywersyfikuje w złoto, zegarki, bo ma świadomość utraty wartości pieniądza. To, ile zarabia Friz stało się wręcz podstawowym pytaniem i nie ma się co dziwić, bo zdecydowanie to on generuje największe wyświetlenia. Gimper jakiś czas temu mówił o tym, ile zarabia się na YouTube, jeśli dany twórca przekroczy barierę 10 milionów wyświetleń miesięcznie. Jego zdaniem to około 90-100 tysięcy złotych. Swoją opinię wydał wówczas Wujek Łuki, czyli Łukasz Wojtyca, który ściśle współpracuje z Karolem Wiśniewskim. To właśnie on jasno stwierdził, iż jest to kwota dużo większa. Teraz właśnie dowiedzieliśmy się, ile zarabia Friz na filmach!

Kiedy urodzi Wersow? Data narodzin dziecka Friza nie jest tajemnicą!

Ile zarabia Friz 2023 - KWOTA

To, ile zarabia Friz, nie jest tajemnicą. Choć on sam wielokrotnie mówił, że pieniądze zarobione na filmach inwestuje w firmę, a na koncie bankowym zostawia sobie 20-30 tysięcy złotych. W ostatnim czasie oszczędza, co najlepiej pokazał zamieniając sportowego Mercedesa na zwyczajnego Opla. Karol Wiśniewski w rozmowie z Biznes Misja odniósł się do kwestii zarobków. 

Wersow i Friz nie mają ślubu. Ujawnili WAŻNY powód swojej decyzji

Powiedział, że pieniądze z YouTube są pewniejsze niż te wynikające ze współprac czy innych inwestycji. Te nie zawsze są, natomiast za wyświetlanie reklam na filmach ma zagwarantowaną gratyfikację miesiąc w miesiąc. Największe przelewy, jakie mieli okazję widzieć to te na kanale Genzie. Za 1 milion wyświetleń dostał 10 tysięcy złotych, czyli za 10 milionów 100 tysięcy. W sumie, w pewnym momencie było blisko 60 milionów wyświetleń, czyli na konto Ekipa Holding wpłynęło 600 tysięcy złotych. Trzeba pamiętać o tym, że Friz, jak i jego wspólnicy, jest właścicielem kanału Ekipa, a także sam prowadzi swój prywatny kanał Karol Friz Wiśniewski. Do tego dochodzą wspomniane współprace, sprzedaż produktów sygnowanych logiem Ekipy, a także streaming muzyki. Friz zdradził, że gdy tworzył filmy wraz z Ekipowiczami, to zarobki były 4-5 razy mniejsze do tych aktualnych.

Friz - zarobki Genzie

Friz przyznał również, że kwota po odliczeniu wszystkich kosztów jest naprawdę pokaźna. Mówił, że dzieli się nią z twórcami Genzie. Mają dostawać sporą część. YouTube teraz płaci dużo więcej niż kiedyś:

Miałem miesiąc, w którym zrobiłem 160 albo 180 milionów wyświetleń miesięcznie na swoim kanale. Powinienem z tego zarobić półtora bańki, a zarobiłem chyba 150 tysięcy wtedy. Totalnie nieporównywalnie mniej się kiedyś zarabiało. Myślę, że za parę lat będzie jeszcze więcej. Ta platforma bardzo rośnie. Są inne, które doganiają, jak TikTok, ale YouTube nie zwalnia

- powiedział Friz. Z ciekawością i niecierpliwością czekamy na zeznanie finansowe za cały 2022 rok. Dowiemy się, ile zarobiła spółka Ekipa Holding, którą współtworzy 27-letni Youtuber. A co z akcjami Ekipy na giełdzie? W drugiej połowie maja 2022 roku akcje  na giełdzie zaczęły spadać. Z ponad 7 złotych na 2,85 zł w listopadzie 2022. Na początku stycznia 2023 Ekipa zanotowała wzrost sięgający 4,70 zł. Od 20 lutego do 3 marca 2023 akcje utrzymują się na wysokości 4,20 złotych.

Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65