Matura

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Ile trwa matura z angielskiego 2023? Ile minut na napisanie matury próbnej 30.09.2022?

2022-09-29 15:09

Matura próbna z angielskiego to wyzwanie, które czeka niektórych maturzystów w piątek, 30 września 2022. To będzie pierwsze starcie z nową formą egzaminów obowiązującą od 2023 roku. Wiadomo, że między innymi zmieni się czas trwania testu. Ile czasu uczniowie będą mieli na rozwiązanie zadań? O której godzinie początek egzaminu?

Ile trwa matura z angielskiego 2023? To pytanie, które z pewnością zadaje sobie wielu przyszłorocznych maturzystów. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich z pewnością wiedzą już, że ich egzamin dojrzałości będzie wyglądał inaczej niż dotychczasowe. Zapowiedziano nową formułę, która już teraz przeraża uczniów. Wymagana będzie wiedza z większej ilości materiału, a same zadania mają być trudniejsze. Przynajmniej tak twierdzą nauczyciele i eksperci. Pierwsze starcie z nowymi egzaminami to próbna matura. 30.09.2022 uczniowie z wielu placówek zmierzą się z językiem angielskim. Ile czasu będą mieli na rozwiązanie zadań?

ZOBACZ TAKŻE: Matura próbna wrzesień 2022 ODPOWIEDZI. Gotowe i oficjalne odpowiedzi CKE z matematyki

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Próbna matura 2022 angielski - ile trwa egzamin? CZAS

Maturzyści zastanawiają się, ile czasu będą mieli na rozwiązanie zadań z języka angielskiego. 30 września po raz pierwszy zmierzą się z nową formułą egzaminu. Okazuje się, że w przypadku testów z języków obcych czas na rozwiązanie zadań nie zmieni się w stosunku do poprzednich latach. Arkusze z odpowiedziami będą mogli oddać po 120 minutach. Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie trwał 30 minut dłużej.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2023 - deklaracje maturalne. Gdzie, jak i do kiedy złożyć?

Próbna matura 2022 angielski - o której egzamin? GODZINA

O której godzinie uczniowie rozpoczną pisanie próbnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego? 30.09.2022 do testów nie przystąpią maturzyści z całej Polski, a jedynie ich część. Nie ma także narzuconej godziny, o której musi rozpocząć się sprawdzian. Większość placówek zapowiedziała jednak, że próbna matura odbędzie się o 9:00.