Ile to jest 6:2(1+2)? Ludzie tracą głowę rozwiązując to proste zadanie matematyczne!

i

Autor: canva.com / https://twitter.com/PicturesFoIder/status/1673193060145205248 Ile to jest 6:2(1+2)? Ludzie tracą głowę rozwiązując to proste zadanie matematyczne!

SZKOŁA

Ile to jest 6:2(1+2)? Ludzie tracą głowę rozwiązując to proste zadanie matematyczne!

2024-07-18 15:43

Długie dyskusje, a nawet kłótnie i nieporozumienia. Choć matematyka niewątpliwie rozwija umysł i przydaje się w życiu, to jednak często jest powodem sporów. Zarówno w szkole, jak i w internecie. Media społecznościowe zalało równanie, które wywołało właśnie całe mnóstwo negatywnych emocji. Głównie przez odpowiedź, która wydaje się być prosta.

Ile to jest 6:2(1+2)? W tym przypadku kłania się kolejność wykonywania działań. A osób, które mają z tym problem jest mnóstwo, co najlepiej widać w komentarzach pod postem w mediach społecznościowych. Konkretniej na Twitterze ludzie tracą głowę rozwiązując to banalne zadanie matematyczne! Post z tym równaniem ma ponad 27 milionów wyświetleń, blisko 100 tysięcy polubień i niezliczoną ilość odpowiedzi. Śmiało stwierdzimy, że połowa z nich jest nieprawidłowa. Ci którzy mają wątpliwości rozwiązując hitowe matematyczne zadanie zastanawiają się, czy było warto opuszczać lekcje w szkole. Tym bardziej, że od kilku tygodni internauci głowią się też, ile to jest 2x+6=10? Matematyka łączy, ale też wywołuje konflikty!

Vamero, Cyril i Mougleta w jednym kawałku. "Do You Feel It" przedpremierowo!

6:2(1+2) - ile to jest?

Ile to jest 6:2(1+2)? Mamy nadzieję, że przyszłoroczni maturzyści nie mają problemów z rozwiązaniem tego zadania. Wtedy mogą mieć problem ze zdaniem egzaminu dojrzałości i warto już teraz zacząć nadrabiać zaległości. Biorąc pod uwagę jego popularność w internecie nie zdziwimy się, jeśli Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecyduje się dać takie równanie na arkuszach w 2024. Jedna z osób napisała, że odpowiedź jest jasna i wynikiem może być cyfra 1 lub 9. W odpowiedziach ktoś z zirytowaniem stwierdził: że wynikiem równania 6:2(1+2) jest 9. I to jedyne poprawne rozwiązanie. Inni internetowi matematycy sugerują, że najpierw należy obliczyć dzielenie. Twierdzą, że poprawne jest rozwiązanie: 6:2(1+2) = 6:2x3, 6:6 = 1. 

Ile to jest 6:2(1+2) - wynik

Po wpisaniu tego równania w Google pojawiają się sugerowane rozwiązania w serwisie YouTube. W zasadzie to zadanie budzi kontrowersje aż od 2013 roku do dziś. Zamieszanie wynika z tego, że niektórzy najpierw robią nawiasy, rozszerzając 1 + 2 do równego 3, mnożąc przez 2, a następnie dzieląc wynik przez 6, co równa się 1. Natomiast poprawna odpowiedź to 9. Należy rozszerzyć działanie w nawiasach, w wyniku czego otrzymujemy 6:2x3. Później należy zsumować wszystko po kolei, czyli 6:2=3 i 3x3 = 9.

Ile to jest 8:2(2+2)? Równanie matematyczne namieszało wszystkim w mózgach

Listen on Spreaker.