Idol: Sylwia Grzeszczak, Monika Brodka, Sistars. Co słychać u dawnych gwiazd programu?

i

Autor: Fot. WBF Uczestnicy Idola

Idol: Sylwia Grzeszczak, Monika Brodka, Sistars. Co słychać u dawnych gwiazd programu?

2016-08-01 16:52

Idol po 11 latach wraca do TV. Pamiętacie jeszcze artystów, którzy zaczynali swoją karierę w show? Na ESKA.pl sprawdzamy co słychać u dawnych gwiazd programu?

Idol wraca na antenę Polsatu. Muzyczne show po 11 latach nieobecności ma znów zagościć na ekranach telewizorów. Program zastąpi Must Be The Music, a na antenie pojawi się najprawdopodobniej wiosną 2017 roku. Idol był emitowany w latach 2002-2005. Chociaż produkcja nie zdradza na razie szczegółów programu to informacja o powrocie show na antenę wywołała duże zainteresowanie. Idol był prawdziwą fabryką talentów. To tam swoją przygodę z muzyką zaczynały największe polskie gwiazdy. Na ESKA.pl sprawdzamy, jak potoczyły się ich dalsze losy! Jeżeli zastanawiacie się, co robią rockowi uczestnicy Idola to zapraszamy Was do serwisu ESKA Rock.

Idol - uczestnicy

Sylwia Grzeszczak w Idolu nie odniosła wielkiego sukcesu, ale miała wtedy zaledwie 16 lat. Show było dla niej ogromnym doświadczeniem chociaż odpadła w jego drugim etapie. Wokalista nie poddała się i zawalczyła o swoje marzenia. Teraz na koncie ma trzy albumy - jeden nagrany z Liberem i dwa solowe, siedem statuetek ESKA Music Awards i rzesze fanów. 

Paulina i Natalia Przybysz, czyli późniejsze wokalistki zespołu Sistars. Czy ktoś w ogóle pamięta, że dziewczyny brały udział w Idolu? Tak było, jednak jury nie doceniło ich talentu, a siostry Przybysz z muzycznym show pożegnały się już na etapie castingu. Porażka nie przeszkodziła im w robieniu kariery. W 2001 roku powstał zespół Sistars, którego kawałki okazały się wielkimi przebojami. Teraz siostry postawiły na solowe kariery, które rozwijają z ogromnym powodzeniem.

Ala Janosz to zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu Idol. Po wygranej młodziutka wokalistka wydała swoją debiutancką płytę pt. Ala Janosz. Później o artystce zrobiło się ciszej. Jednak w 2011 roku Alicja Janosz wydała płytę Vintage, a w 2016 roku album Retronowa.

 

Monika Brodka jest laureatką trzeciej edycji programu Idol. Szansę jaką dał jej program wykorzystała w 100 procentach. Wokalistka może się pochwalić kilkoma płytami i występami na największych festiwalowych scenach. Dodatkowo jej ostatni album zatytułowany Clashes został wydany nie tylko w Polsce, ale całej Europie.

 

Jednak nie wszystkim było po drodze z muzyką i Idol nie był dla nich przepustką do show biznesu: