Idol - pamiętasz gwiazdy programu Polsatu? Tam zaczynało wiele artystów

2021-06-09 12:20 Adrian Rybak
Idol - program 2002
Autor: PIOTR FOTEK/REPORTER

Idol to jeden z najbardziej kultowych programów w polskiej telewizji. To właśnie ten program rozpoczął trend na programy typu talent show, których sukces później kontynuowały takie propozycje jak Mam Talent, X Factor, czy The Voice of Poland. W Idolu zaczynało wiele gwiazd polskiej muzyki. Pamiętacie, kto to był?

Idol to jeden z najpopularniejszych formatów typu talent show na całym świecie. Pierwsza wersja powstała w Wielkiej Brytanii i nazywała się Pop Idols. Odniosła duży sukces i powstały zagraniczne wersje show. Najpopularniejszą jest American Idol. Do dzisiaj produkowane są nowe edycje. Uczestnicy programu robią wielkie kariery. Z American Idol wywodzą się między innymi Adam Lambert, czy gwiazda muzyki country Gabby Barrett. W Polsce Idol pojawił się na początku lat 2000 i szybko stał się przebojem. Był to pierwszy format talent show w naszym kraju, a więc była to nowość dla Polaków. Udział w programie wzięły osoby, które później zrobiły oszałamiające kariery. Niektórzy z nich utrzymują się na rynku muzycznym aż do dzisiaj. Pamiętacie, kto występował w Idolu?

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.06.2021

Monika Brodka

Monika Brodka uważana jest za największą gwiazdę spośród wszystkich uczestników Idola. Zwyciężyła trzecią edycję programu i szybko podbiła stacje radiowe w całym kraju. Od kilku lat zajmuje się jednak muzyką alternatywną, gdzie także odnosi duże sukcesy. Jej piosenki doceniane są nawet za granicą.

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski wygrał drugą edycję i podobnie jak Monika Brodka odniósł duży sukces. Cały czas tworzy nową muzykę, a jego płyty sprzedają się jak świeże bułeczki. Zalewski cieszy się dużym poparciem nie tylko ze strony słuchaczy, ale także krytyków muzycznych. Pochlebnie o nim wypowiada się między innymi Elżbieta Zapendowska, która była jurorką Idola.

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska była uczestniczką pierwszej edycji programu Idol, ale nie dotarła w niej daleko. Co prawda dostała się do odcinków na żywo, ale tam odpadła jako trzecia. Jej kariera rozwinęła się jednak bardzo dobrze. Jej piosenki nadal podbijają listy przebojów w stacjach radiowych. Ania Dąbrowska była też jurorką programu The Voice of Poland.

Szymon Wydra

Szymon Wydra był finalistą pierwszej edycji Idola i zajął trzecie miejsce. Choć teraz nie jest już tak wielką gwiazdą jak kiedyś, wielu Polaków pamięta jego piosenki. Życie Jak Poemat, Jak Ja Jej To Powiem, Teraz wiem, Bezczas to tylko niektóre z jego przebojów. Szymon dalej gra z zespołem Carpe Diem.

Ewelina Flinta

Ewelina Flinta zajęła drugie miejsce w pierwszej edycji Idola. Jej wielka kariera rozpoczęła się od singla Żałuję pochodzącego z jej debiutanckiego albumu Przeznaczenie. Dotarła na szczyty list przebojów. Wygrała także nagrodę Eska Music Award w kategorii Artystka roku. Dwa lata z rzędu została także Artystką roku Jedynek, koncertu będącego częścią festiwalu w Opolu. Jedną z jej najpopularniejszych piosenek jest Nie kłam, że kochasz mnie, którą nagrała do komedii o tym samym tytule. Był to duet z piosenkarzem Łukaszem Zagrobelnym.

Najnowsze