Horror upałowy w lipcu 2021 - potężna fala ciepła dotrze do Polski. Ekstremalna pogoda

2021-07-01 8:51
Horror upałowy w lipcu 2021 - potężna fala ciepła dotrze do Polski. Ekstremalna pogoda
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Horror upałowy w lipcu 2021 - potężna fala ciepła dotrze do Polski. Ekstremalna pogoda

Horror upałowy, który poznaliśmy w czerwcu, przeniesie się na lipiec. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że czas przygotować się na kolejną falę upałów, która znów wywoła niecodzienne zjawiska atmosferyczne. Kiedy i gdzie najcieplej w lipcu 2021? Jaka będzie pogoda w lipcu we wszystkich miastach? Przekonajcie się i przygotujcie się na uderzenie ciepła już teraz.

Spis treści

  1. Horror upałowy w lipcu 2021 - prognoza
  2. Pogoda LIPIEC 2021 - kiedy i gdzie najcieplej?

Horror upałowy w lipcu 2021 będzie trwać w najlepsze. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują wypoczynek, urlop i chcą cieszyć się mocnymi promieniami słońca. Najnowsze przewidywania i to, jak wygląda długoterminowa prognoza pogody lipiec 2021 nie pozostawiają wątpliwości. Potężna fala ciepła po chwilowej przerwie dotrze do Polski. Po tym, gdy zapowiedzieliśmy afrykańskie upały w lipcu 2021 kolejni meteorolodzy potwierdzają, że lada chwila mogą paść kolejne temperaturowe rekordy. W drugiej połowie czerwca cała Europa znalazła się w centrum wielkiej fali upałów. Belgrad, Kijów, Warszawa, Berlin i Budapeszt doświadczyły w czerwcu rekordowo wysokich miesięcznych temperatur. Rosyjscy specjaliści pogodowi odnotowali najwyższą w historii temperaturę w tym miesiącu. Za falą upałów nadeszły ekstremalne i niestety często tragiczne w skutkach warunki pogodowe. Trąby powietrza, silne burze z piorunami i powodzie, to obraz, jaki mogliśmy zaobserwować. Kolejne raporty pogodowe wskazują, że pogoda w lipcu 2021 będzie bardzo wakacyjna. W wielu regionach Starego Kontynentu pojawi się nawet 40 stopni Celsjusza na termometrach. 

Horror upałowy w lipcu 2021 - prognoza

Początek miesiąca, w wielu miejscach naszego kraju będzie pochmurny, a nawet miejscowo deszczowy. Fala ciepła i upały dotrą do Polski prosto z Francji, Hiszpanii i Portugalii. Zaktualizowane mapy pogodowe wyraźnie pokazują, że najgoręcej zrobi się po 15 lipca. Wtedy zapowiadane są temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza, więc jeśli zaplanowaliście urlop na ten czas macie dużo szczęścia. 

  • 1-7 lipca 2021: temperatury 21-28 stopni Celsjusza, chmury, możliwe przelotne opady deszczu;
  • 8-15 lipca 2021: temperatury 24-29 stopni Celsjusza, mniej chmur, brak deszczu, lokalnie burze;
  • 16-22 lipca 2021: temperatury 26-32 stopni Celsjusza, mało chmur, brak deszczu, brak burz;
  • 23-30 lipca 2021: temperatury 25-28 stopni Celsjusza, miejscami chmury, przelotne opady deszczu i burze z piorunami.

Lipiec, jak pokazuje długoterminowa prognoza pogody będzie równie ciepły, co czerwiec, ale również cieplejszy niż sierpień. W ostatnim wakacyjnym miesiącu zapowiadane są opady deszczu i temperatury 22-24 stopnie Celsjusza.

Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?

Pogoda LIPIEC 2021 - kiedy i gdzie najcieplej?

Kiedy i gdzie najcieplej w Polsce w lipcu 2021? Najcieplejszym miastem w naszym kraju, jak wynika z długoterminowej prognozy pogody, będzie Wrocław, Poznań, Gdańsk i Białystok. W stolicy Podlasia jeszcze na początku lipca zobaczycie na termometrach ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu! W pozostałych miastach od 25-28 stopni Celsjusza. Ciepło będzie również nad morzem i z każdym kolejnym tygodniem temperatura Bałtyku będzie coraz wyższa. Pogoda w lipcu 2021 nie będzie dopisywać natomiast w Zakopanem. Deszcz zapowiadany jest prawie na każdy, ale za to temperatura będzie idealna do spacerów. Od 19 do 22 stopni Celsjusza. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze