Hania Rani

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Hania Rani - wiek, koncerty, Instagram. Co wiemy o laureatce czterech Fryderyków?

2020-10-02 11:24

Fryderyki 2020 rozdane. Największa triumfatorką okazała się Hania Rani. Doceniona również na świecie pianistka i wokalistka zdobyła statuetki właściwie w każdej kategorii, w której była nominowana. Z tej okazji na ESKA.pl zebraliśmy najważniejsze informacje o tej utalentowanej artystce i publikujemy je już teraz. Sprawdźcie, co musicie o niej wiedzieć.

Hania Rani - wiek, koncerty, Instagram: oto najczęściej wyszukiwane frazy w kontekście polskiej pianistki, kompozytorki i wokalistki, która w zeszłym roku wydała swój pierwszy, w pełni solowy album studyjny. Krążek Esja z miejsca podbił serca słuchaczy nie tylko w Polsce. Hania Rani jest bowiem doceniana również za granicą. Liczne wyróżnienia, współprace, setki tysięcy wyświetleń w sieci. Takiego sukcesu nie mogli nie wyróżnić członkowie Akademii Fonograficznej, którzy wspólnie wybierają laureatów nagrody Fryderyk - uznawanej za najbardziej prestiżowe trofeum polskiej branży muzycznej. Hania Rani zdobyła aż cztery statuetki, w tym również za Debiut Roku. I choć artystka rzeczywiście zadebiutowała solo w 2019 roku, to publiczność znała ją z duetu Tęskno, który tworzyła z Joanną Longić. Co musicie o niej wiedzieć?

Hania Rani - wiek

Ile lat ma Hania Rani? To jedno z najczęściej wyszukiwanych pytań w kontekście artystki. Pianistka i wokalistka urodziła się 5 września 1990 roku w Gdańsku. Oznacza to, że w 2020 roku skończyła 30 lat.

Tajemnice Viki Gabor | ESKA XD - CD-ROOM #4

Hania Rani - koncerty

Laureatka czterech Fryderyków sporo koncertuje, nie tylko w Polsce. Aby być na bieżąco, warto śledzić media społecznościowe artystki. To właśnie tam w pierwszej kolejności informuje o nowych datach koncertów.

Hania Rani - Instagram

Czy Hania Rani posiada konto na Instagramie? Oczywiście! Znajdziecie ją po prostu pod nazwą @haniarani.