Grzyby 2019 - MAPA. Gdzie już możemy je zbierać?

2019-10-19 10:41 A.D.
grzyby
Autor: East News / Mateusz Kuzniak/REPORTER

Na grzyby! Taki okrzyk pojawiał się nie tylko na ustach Kabaretu Starszych Panów, ale i u wielu miłośników tego przysmaku. Późne lato i jesień to najlepszy czas na zbiory. Pierwsze okazy zaczęły się jednak pojawiać już w lipcu. Jak jednak sprawdzić, czy są już w naszych lasach? Na ESKA.pl znajdziecie specjalną mapę grzybów 2019!

Grzyby to prawdziwy przysmak, który możemy przyrządzać na wiele sposobów. Smażone, duszone, dodane do sosu lub zupy - wszystkim potrawom nadadzą niebanalny smak i aromat! Te hodowlane jak pieczarki czy kurki znaleźć możemy niemal w każdym supermarkecie. Nic nie sprawi nam jednak takiej frajdy jak wyruszenie na łowy po borowika czy podgrzybki. Do lasu wybrać warto się po ulewnych deszczach przy dość wysokiej temperaturze. Trafienie na las i porę grzybową stanie się wtedy dość proste, ale dzięki mapie grzybów może być to jeszcze łatwiejsze! 

Zobacz też: Instagram pochłania za dużo czasu? Piosenka znanych DJ-ów to potwierdza!

Borelioza. Posłuchaj, jakie są przyczyny, objawy i leczenie choroby. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

MAPA grzybów w Polsce - gdzie na zbiory? 

MAPA GRZYBÓW to przydatne narzędzie, które nie powie wam co prawda, w którym miejscu dokładnie macie największą szansę na zbiory, lecz wskaże wam województwa, powiaty, a nawet gminy gdzie wysyp został zauważony! Jeśli nie macie więc czasu, by przekonać się samemu, koniecznie z niej skorzystajcie! Narzędzie to pozwoli wam również sprawdzić jakich gatunków możecie się spodziewać. Początkującym zbieraczom zalecamy również zapoznanie się z naszym atlasem grzybów jadalnych online. Znajdziecie go poniżej.

Najnowsze