Gry na PC i konsole za darmo. SuperNERD wybiera TOP 5 gier stycznia 2020

2020-02-10 12:45
SuperNERD
Autor: SuperNERD

W najnowszym odcinku SuperNERDA Damian 'Wilku' Wilczyński pokazuje 5 najlepszych gier stycznia na wszystkich platformach, od PC przez konsole, aż do sprzętów przenośnych. Sprawdźcie podsumowanie i dowiedzcie się, których gier nie można przegapić.

Miejsce 5. - Elderborn

Polskie nieślubne dziecko Dark Soulsów i Quake’a - ELDERBORN to debiutanckie dzieło warszawskiego studia Hyperstrange. Z jednej strony pełno w niej mrugnięć okiem do pokolenia graczy wychowanych na He-Manie, Conanie barbarzyńcy, Doomie i komiksach Simona Bisleya. Z drugiej - doskonale zrozumieją jej zamysł współcześni fani produkcji From Software. W grze wcielamy się w potężnego barbarzyńcę i ruszamy z misją eksploracji starożytnego miasta. W jego podziemiach napotykamy zastępy nieumarłych wojowników. Ich siekanie, tłuczenie, rąbanie i miażdżenie w takt heavy metalu to kwintesencja rozgrywki w ELDERBORN. Podobnie jak w soulsach od gracza wymaga się tu nauczenia rytmu walki wręcz i wyrobienia sobie odpowiednich odruchów. Gra dostępna jest w Steam, a twórcy stale pracują nad jej rozwojem.

Ocena SuperNERDA 7.0

Miejsce 4. - Oddworld: Stranger's Wrath HD (Switch)

Jesteś „obcym”, tajemniczym łowcą, wykonującym zadanie za niebywałą nagrodę. Potrzebujesz tej nagrody jak nikt inny, bo twoje zdrowie wisi na włosku i jedyną szansą by je naprawić jest kosztowna operacja. Niestety natura choroby jest dość tajemnicza, i jak dowiesz się w trakcie gry, nie bez powodu. To długo wyczekiwana i odświeżona specjalnie na Switcha gra. Ta gra jest pierwszoosobowym shooterem, w którym nasz tytułowy obcy odgrywany przez Was musi swoją super kuszą rozprawić się z wszystkimi rzezimieszkami grasującymi w tym świecie. Kto nie zna ten musi...

Ocena SuperNERDA 7.3

Miejsce 3. - Frostpunk: Ostatnia jesień (PC)

Dzięki DLC Ostatnia jesień poznasz tragiczny bieg wydarzeń, które sprawiły, że ponura rzeczywistość znana z podstawowej gry stała się faktem. Dodatek wzbogaca świat Frostpunka poprzez wprowadzenie zupełnie nowego scenariusza, przełomowej mechaniki i wyjątkowej architektury, rozwijając przy tym znaną graczom opowieść oraz jej tło.

Ostatnia jesień stanowi punkt zwrotny w świecie gry. Dodatek opowiada o burzliwych wydarzeniach związanych z próbą wzniesienia generatora na placu budowy nr 113, zanim na Ziemi zapanuje niemiłosiernie lodowata aura. Świat Frostpunka zostaje wzbogacony poprzez wprowadzenie nowego środowiska, nowej Księgi Praw i wyjątkowych technologii, a także szeregu nowych budynków, co pozwala w niekonwencjonalny sposób kształtować życie podwładnych. Przewodzenie inżynierom i robotnikom pracującym nad prawdziwym cudem techniki, jakim jest generator, będzie wymagało umiejętnego dostosowywania się do nadzwyczajnych okoliczności. Jako najwyższy przełożony na placu budowy nr 113 musisz z nadzieją patrzeć w przyszłość, ale szykować się na najgorsze. Niech żyją królowa i kraj!

Ocena SuperNERDA 7.4

Miejsce 2. - DRAGON BALL Z: KAKAROT! (PC, PS, XONE)

Przeżyj historię Goku w DRAGON BALL Z: KAKAROT! Poza epickimi bitwami doświadcz życia w świecie DRAGON BALL Z walcząc, łowiąc ryby, jedząc i trenując z Goku. Odkryj nowe obszary i przygody, doświadczając tej historii i tworząc potężne więzi z innymi bohaterami ze świata DRAGON BALL Z. Przeżyj historię DRAGON BALL Z począwszy od epickich wydarzeń, aż do pobocznych zadań, w tym nigdy wcześniej nie przedstawionych epizodów, które po raz pierwszy odpowiedzą na palące pytania dotyczące świata Dragon Ball! Weź udział w kultowych bitwach DRAGON BALL Z na skalę inną niż wszystkie do tej pory. Walcz na ogromnych polach bitew w nieprzyjaznych środowiskach i doświadcz epickich starć z bossami, które zweryfikują twoje zdolności bojowe. Zwiększ swój poziom mocy i przyjmij wyzwanie!

Ocena SuperNERDA 7.7

Miejsce 1. - Pillars of Eternity II: Deadfire - Ultimate Edition

Drzemiący pod Twoją twierdzą Bóg Eothas wybudził się ze snu, zabijając Twój lud i kradnąc Ci cząstkę duszy. Jedynie Ty i Twoi towarzysze możecie odkryć intrygę zbuntowanego boga, kroczącego przez archipelag Martwego Ognia. Wielokrotnie nagradzana gra RPG od mistrzów z Obsidian Entertainment wreszcie nadeszła – wraz ze wszystkimi ważnymi aktualizacjami oraz rozszerzeniami. Niech świat stanie u Twych stóp. Odkryj głębię nieskończonych możliwości skrywającą się za szczegółowym dostosowywaniem postaci, zupełną swobodą eksploracji oraz mnogością wyborów czekających na Ciebie za każdym rogiem. Oferująca ogromny otwarty świat, masę postaci i historię, którą możesz rozegrać na swój sposób, Pillars of Eternity II: Deadfire Ultimate Edition na nowo definiuje rozgrywkę RPG dla nowego pokolenia graczy.

• Graj w trybie turowym lub klasycznym trybie czasu rzeczywistego z aktywną pauzą: Zanurz się w trybie dla jednego gracza i doświadcz pełni przyjemności płynącej z gry RPG – teraz z walką w klasycznym trybie czasu rzeczywistego z aktywną pauzą lub w trybie turowym. Rozgrywka w Deadfire opiera się o klasyczne podwaliny książkowych gier RPG bardziej niż kiedykolwiek. • Wielka przygoda: Ponad 100 godzin gry podczas jednej rozgrywki. • Graj na swój sposób: Szczegółowy kreator postaci i ponad 1000 kombinacji klas umożliwia Ci wcielenie się w kogo zechcesz.

• Zbierz drużynę: Zbierz drużynę i dostosuj towarzyszy, którzy dołączą, by pomóc Ci w misji. Każdemu z nich przypisuj wiele klas i zaawansowane umiejętności. Obserwuj ich osobiste relacje, reakcje na decyzje gracza i wzajemne interakcje.

• Dodatek Beast of Winter – odpowiedz na wezwanie Vatnira, kapłana boga śmierci, aby powstrzymać falę zniszczenia zalewającą żyjących.

• Dodatek The Forgotten Sanctum – przedrzyj się przez jelita mściwego, śpiącego boga.

• Dodatek Seeker, Slayer, Survivor – triumfuj lub zgiń w Tyglu Kazuwari, gdzie rządzą najsilniejsi.

Ocena SuperNERDA 8.5

Najnowsze