GROMEE i dwa różne muzyczne światy w Powiedz mi. O czym śpiewa Ania Dąbrowska i Abradab?

2020-07-07 9:45 Rafał Wróblewski
GROMEE - tekst piosenki Powiedz. O czym śpiewa Ania Dąbrowska i Abradab? [TEKST]
Autor: Gromee / Instagram / single cover Sony Music Poland GROMEE - tekst piosenki Powiedz. O czym śpiewa Ania Dąbrowska i Abradab? [TEKST]

Powiedz mi (Kto w tych oczach mieszka) - nowa piosenka Gromee, to potencjalny hit lata 2020! Krakowski producent do swojego czwartego, wydanego w 2020 roku utworu zaprosił legendy polskiej sceny muzycznej. Mowa o Ani Dąbrowskiej i Marcinie Martenie, którego znacie jako AbradAb. O czym jest ich wspólny numer? Przekonajcie się poznając tekst - na ESKA.pl!

GROMEE, Ania Dąbrowska i Abradab - piosenka Powiedz mi (Kto w tych oczach mieszka), to połączenie trzech różnych muzycznych światów, które idealnie do siebie pasują. Producent słynie z łączenia gatunków, ale w przypadku tej współpracy zaskoczenie jest bardzo duże. Szczególnie zdziwione będą osoby, które pokochały muzykę polskiego DJ-a i przyzwyczaiły się do brzmień w takich utworach, jak One Last Time, Sweet Emotions, Love You Better, Fearless czy Spirit. Teraz muszą zmierzyć się z polubieniem zupełnie inaczej zbudowanego kawałka niż dotychczasowe produkcje Gromeego. Andrzej Gromala jednocześnie zaciera wizerunek producenta tworzącego swoje utwory wyłącznie z zagranicznymi artystami. Zaskoczenie jest o tyle duże, że to pierwszy numer Krakowianina z raperem i to jeszcze jakim! Mowa o AbradAbie, a tak naprawdę Marcinie Martenie, którego znać możecie z projektu Kaliber 44, a także z singli Miasto jest nasze, czy Rapowe ziarno. Nowa piosenka Gromee, Powiedz mi, to tak naprawdę polska wersja hitu Love Me Now z 2019 roku. W oryginalnej, anglojęzycznej wersji usłyszeć mogliśmy Devvon Terrell i nigeryjskiego wokalistę, znanego jako WurlD.

Jesper Jenset usiadł na krześle i zagrał wielkie hity! Ten występ w Domowym Graniu rozbił bank!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Gromee, Ania Dąbrowska, Abradab - piosenka Powiedz mi

Gromee już zaskoczył prezentując utwór Another Day, ale teraz mógł pozytywnie zaszokować wrzucając do sieci numer Powiedz mi (Kto w tych oczach mieszka). Polska wersja hitu Love Me Now pojawiła się w serwisach muzycznych, 3 lipca 2020 o północy. 

O czym jest piosenka Powiedz mi (Kto w tych oczach mieszka)? W pierwszej zwrotce Abradab rapuje o miłości tu i teraz. Obiecuje nieograniczone uczucia, które trzeba brać zachłannie. Dziewczyna jednak nie wie, czy jest zainteresowana wspólnym życiem. Druga zwrotka, w której słyszymy Anię Dąbrowską, to opowieść o braku racjonalnego myślenia. Bohaterka ma nadzieję, że nie będzie więcej okłamywana i oszukiwana, ale tęskni jednocześnie za dotykiem bliskiej osoby. Daje się uwieść mając nadzieje, że wspólnie spędzą całe życie. W refrenie wyśpiewanym również przez Anię Dąbrowską dowiadujemy się, że dziewczyna nie ma zaufania do swojego adoratora. Próbuje uzyskać odpowiedź na pytanie: "kto w tych oczach mieszka". Czy faktycznie będzie jedyną kobietą w jego życiu? Odpowiedź uzyskujemy w trzeciej zwrotce. Abradab wcielając się w rolę adoratora odpowiada, że nie wie ostatecznie, o kim nieustannie myśli, kto mieszka w jego oczach. Jednocześnie upewnia się w przekonaniu, że nie jest już mu łatwo zdobyć zaufanie dziewczyny po tym, gdy raz złamał jej serce. Mówi również, że nie mogą tkwić we wspólnym uczuciu, ponieważ kredyt ufności został dawno temu wyczerpany. Martwi się również, że wszystko, co przez długi czas zbudowali, niebawem zostanie stracone: Zarośnie chaszczami prywatny eden.

Gromee - piosenka Powiedz (Kto w tych oczach mieszka)

[Refren - Ania Dąbrowska]
Zanim ci uwierzę jeszcze raz
Poukładam z moich słów twój cały świat
Zgubię się pytając gdzie jest sens
Za mało wiem, prawie nic
Kto w tych oczach mieszka powiedz mi

[Zwrotka 1 - Abradab]
Patrzysz na mnie niemiło, jakby to coś było było już nie dla mnie
Ale jeśli masz kochać, lepiej kochaj mnie teraz, bo to teraz jest ważne
Jeśli liczy się miłość, to nie liczmy na ilość, dam ci ile zapragniesz
A jak masz coś dla mnie, przecież znasz mnie, skarbie będę brał zachłannie
Nie podnosisz oczu, tak abym nie poczuł, kiedy każdy ruch mój śledzisz
Siedzisz prosto i we własny kosmos nieobecna duchem lecisz
Mówię po co, sama nie wiesz o co, a ty jakieś słowo cedzisz
Między nami są rzeczy, przeczysz

[Refren - Ania Dąbrowska]
Zanim ci uwierzę jeszcze raz
Poukładam z moich słów twój cały świat
Zgubię się pytając gdzie jest sens
Za mało wiem, prawie nic
Kto w tych oczach mieszka powiedz mi

[Zwrotka 2 - Ania Dąbrowska]
Znów pozwalam sobie rozum śpi
Będzie dobrze cichy szept
Gdzieś daleko ucieknijmy dziś
Strumień miast bez celu tak
Już nie chcę wydeptanych dróg
Zmęczonych słów
Uprzejmych kłamstw i prawdy pół
Dotykiem twym, chcę upić się
I wierzyć że, to wszystko może trwać
Że to nie minie nam

[Bridge]
Kto w tych oczach mieszka
Powiedz, powiedz mi
Nim ucieknę ci

[Zwrotka 3 - Abradab]
Kto tam mieszka już nie wiem
Orzeł reszka to nie sposób na ciebie
Ja płacę za siebie też na kredyt nie bierz
Na wspólnym rachunku uczuć jest debet
Co będzie z nami nie jestem pewien
Zarośnie chaszczami prywatny eden
Gdy wspomnieniami żyjemy, jak chlebem
Bezsenny ten smak dla naszych podniebień

[Refren - Ania Dąbrowska]
Zanim ci uwierzę jeszcze raz
Poukładam z moich słów twój cały świat
Zgubię się pytając gdzie jest sens
Za mało wiem, prawie nic
Kto w tych oczach mieszka powiedz mi

Gromee ambitnie kroczy po dźwiękach i nieustannie poszukuje nowych brzmień. Produkuje dla innych artystów, ale nie zapomina o wzbogacaniu swojego dorobku muzycznego. Rok 2018 był dla niego kluczowy, a wszystko to za sprawą doświadczenia zebranego podczas Eurowizji w Lizbonie. Po singlu Light Me Up Polacy pokochali numer One Last Time, który pokrył się m.in. Podwójną Platyną. Gromee 2019 rok rozpoczął od mocnego uderzenia, jakim był utwór Love Me Now, a także współpraca z najpopularniejszymi braćmi w kraju. Mowa oczywiście o Górą Ty z Golec uOrkiestra. W ubiegłym roku wydał również numer Love You Better, Król z Edytą Górniak, a także Share The Joy, które było oficjalnym hymnem Eurowizji Junior w Polsce. Krakowski kompozytor idzie za ciosem. W nową dekadę wszedł z muzyczną petardą zatytułowaną Sweet Emotions, a także nagraniem Hope (Glory To The Heroes), z którego zysk przekazał na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który tak jak wszystkie placówki w Polsce, walczy z pandemią koronawirusa.

Piosenka Powiedz (Kto w tych oczach mieszka) jest w sumie czwartym wydanym utworem przez krakowskiego producenta. Czy to polski hit lata? Z pewnością poprzeczka podniesiona za sprawą numeru, który wyśpiewała Ania Dąbrowska i Abdradab, jest bardzo wysoko.

Najnowsze