Grammy Awards 2021 - WYNIKI. Kto wygrał, w jakiej kategorii? [ZWYCIĘZCY]

2021-03-15 14:22
Grammy Awards 2021 - WYNIKI. Kto wygrał, w jakiej kategorii? [ZWYCIĘZCY]
Autor: Robert Gauthier/Los Angeles Times/Rex Features/East News Grammy Awards 2021 - WYNIKI. Kto wygrał, w jakiej kategorii? [ZWYCIĘZCY]

Ikona amerykańskiej popkultury Beyonce zdobyła w niedzielę cztery nagrody Grammy. W ten sposób artystka ma już łącznie 28. tych prestiżowych wyróżnień i stała się najbardziej utytułowaną wokalistką w historii Grammy. Kto zdobył Grammy 2021? Przekonajcie się sprawdzając wyniki.

Grammy Awards 2021wyniki. Kto wygrał, w jakiej kategorii? Zwycięzcy Grammy Awards 2021 wzbudzają emocje. Nagrody Grammy, uważane za muzyczny odpowiednik Oscara, zostały rozdane w Los Angeles. Za najważniejsze uważa się cztery trofea z tzw. obszaru generalnego: Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku i Najlepszy debiut. W czasie zdominowanym przez pandemię koronawirusa uroczysta ceremonia z występami artystów przeniesiona została z końca stycznia na połowę marca. Widzowie oglądający niedzielne występy mieli na sobie maseczki, przy małych stolikach zachowywano dystans. Już na początku prowadzący wydarzenie południowoafrykański komik Trevor Noah w żartobliwy sposób próbował rozładować napięcie spowodowane epidemią.

Rafał Brzozowski zaśpiewa The Ride na Eurowizji 2021!

Grammy Awards 2021 - wyniki

 • Najlepsze wykonanie pop duet/grupa - Rain On Me- Lady Gaga i Ariana Grande;
 • Najlepszy album rock - The New Abnormal - The Stroke;
 • Najlepszy album rap - King's Disease - Nas;
 • Najlepsze wykonanie rap - Savage - Megan Thee Stallion featuring Beyonce;
 • Najlepszy album R&B - Bigger Love - John Legend;
 • Najlepszy muzyczny film - Linda Ronstadt: The Sound Of My Voice Linda Ronstadt;
 • Najlepszy teledysk - Brown Skin Girl - Beyoncé, Blue Ivy & Wizkid;
 • Najlepszy skompilowany soundtrack dla mediów wizualnych - Jojo Rabbit - VA, Taika Waititi;
 • Najlepsza piosenka napisana dla mediów wizualnych - No Time To Die (No Time To Die) - Billie Eilish;
 • Najlepsze nagranie remiks - Roses (Imanbek Remix) - SAINt JHN;
 • Najlepszy nowy artysta: Megan Thee Stallion;
 • Najlepszy album country: Wildcard - Miranda Lambert;
 • Najlepsze wykonanie solowe pop: Watermelon Sugar - Harry Styles;
 • Najlepsza piosenka roku otrzymuje: I Can't Breathe - H.E.R.;
 • Najlepsza piosenka rap: Savage - Megan Thee Stallion i Beyonce;
 • Najlepszy album wokalny pop: Future Nostalgia - Dua Lipa;
 • Najlepsze wykonanie R&B: Black Parade - Beyonce;
 • Najlepszy album roku: Folklore - Taylor Swift;
 • Nagranie roku: Billie Eilish i Finneas - Everything I wanted

Grammy Awards 2021 - występy

Występy rozpoczął brytyjski wokalista Harry Styles, który w karnawałowym szalu owiniętym wokół szyi zaśpiewał swój przebój Watermelon Sugar. Po nim "Everything I wanted", tegoroczne Nagranie roku, wykonała 19-letnia Billie Eilish. Charyzmatyczna artystka rok temu znokautowała konkurencję zdobywając nagrody w kategoriach: Album roku, Piosenka roku, Debiut, a także Nagranie roku oraz Album wokalny pop.

Podczas niedzielnej, 63. ceremonii rozdania nagród Grammy za najlepszy album uznano Folklore, Taylor Swift. Piosenkarka jako pierwsza kobieta w historii wygrała w tej kategorii trzeci raz. Piosenką roku wybrano natomiast "I Can’t Breathe" Dernst Emile II, H.E.R. oraz Tiary Thomas. Wśród debiutantów wygrała raperka Megan Thee Stallion, która szerszej publiczności dała się w tym roku poznać swoimi umiejętnościami w Savage. Wieczór w Los Angeles, przy różnych aranżacjach sceny, uświetnili tacy artyści jak Dua Lipa, Lionel Richie, Brittany Howard, Chris Martin czy Post Malone.

Zobacz: GRAMMY 2021: Beyonce królową gali, show skradły Cardi B i Megan Thee Stallion

Oczy zwrócone były także na Beyonce. Pochodząca z Houston piosenkarka zdobyła cztery nagrody, m.in. za "najlepszą piosenkę R&B" i "najlepszy teledysk". Tym samym z łącznie 28. takimi wyróżnieniami w trakcie swojej kariery stała się najbardziej utytułowaną wokalistką w historii Grammy. Trzy brakują jej do Georga Soltiego, zmarłego w 1997 roku węgierskiego dyrygenta żydowskiego pochodzenia.

"Jako artystka uważam, że moim zadaniem, zadaniem nas wszystkich jest odzwierciedlenie danych czasów, a to był naprawdę taki trudny czas" - powiedziała na scenie Beyonce. W ten sposób odniosła się do nie tylko do epidemii Covid-19, ale i fali antyrasistowskich demonstracji, które miały miejsce w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych.

QUIZ: Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?

Pytanie 1 z 15
Ten kadr pochodzi z teledysku do piosenki...
Ten kadr pochodzi z teledysku do piosenki...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze