Zara Larsson

i

Autor: Sony Music Poland / materiał prasowy Zara Larsson zakłada własną wytwórnie

Zara Larsson w tarapatach. Porażka jej nowej płyty Poster Girl

2021-03-16 17:45

Zara Larsson to szwedzka wokalistka, która kilka lat temu zdobyła ogromną popularność i stała się gwiazdą międzynarodową. Niestety, jej ostatnia płyta Poster Girl, którą wydała w marcu 2021, nie osiągnęła spodziewanego sukcesu. W najnowszym notowaniu magazynu Billboard album wypadł bardzo słabo. Fani są zaniepokojeni. Ile płyt sprzedała Zara?

Zara Larsson w ostatniej dekadzie była jedną z najpopularniejszych gwiazd popu w Europie. Pochodząca ze Szwecji artystka stała się popularna na skalę globalną za sprawą jej singla Lush Life. Później współpracowała z Davidem Guettą, dla którego zaśpiewała w utworach This One's For You oraz Symphony. Jej solowa kariera również miała się dobrze. Wystąpiła na takich wydarzeniach jak otwarcie i zamknięcie Euro 2016 oraz rozdanie nagród MTV Europe Music Awards. Na 2021 rok zaplanowała wielki powrót. Niestety, nie poszedł on po jej myśli. Płyta Poster Girl, która wyszła 5 marca, nie sprzedała się tak, jak się spodziewano. W ciągu pierwszego tygodnia Zara sprzedała zaledwie 7 tysięcy kopii swojego albumu. Na liście magazynu Billboard również nie poszło jej dobrze. W notowaniu Billboard 200 znalazła się dopiero na 170. miejscu.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.03.2021

Zara Larsson - Poster Girl. Nowa płyta

Najnowszy album Zary Larsson składa się z piosenek w rytmach pop oraz dance. Szwedka poszła śladem innych gwiazd i zainspirowała się muzyką lat 80. Nie zdecydowała się także na ballady. Chciała, aby była to płyta zachęcająca do dobrej zabawy. Album promowały single Love Me Land, Wow, Talk About Love oraz Look What You've Done. Czas pokaże, czy najnowsze wydanie Zary Larsson ma jeszcze szansę na ratunek przed całkowitą porażką.

Zara Larsson - wiek, wzrost, pochodzenie

Zara Larsson urodziła się 16 grudnia 1997 roku, co oznacza, że aktualnie ma 23 lata. Jej wzrost to 163 cm. Ma niebieskie oczy. Podchodzi ze stolicy Szwecji, czyli Sztokholmu. Swoją karierę zaczęła od udziału w konkursie talentów Stjärnskott. W 2008 roku wzięła udział w talent show Talang, który wygrała. Później podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music.